FoodDocs siirdub liiga väikselt Eesti turult Tehnopoli abil Saksamaale

"Eesti turg on nii väike, et vaid siin tegutsedes on startupil võimatu suureks kasvada ning seetõttu otsime oma võrgustike kaudu pidevalt võimalusi," kommenteeris Tehnopol Startup Inkubaatori kogukonnajuht.

Pilt: Scanpix/ Pilt on illustreeriv

FoodDocs siirdub liiga väikselt Eesti turult Tehnopoli abil Saksamaale

Toimetaja: Sandra Lepik

"Eesti turg on nii väike, et vaid siin tegutsedes on startupil võimatu suureks kasvada ning seetõttu otsime oma võrgustike kaudu pidevalt võimalusi," kommenteeris Tehnopol Startup Inkubaatori kogukonnajuht.

Teaduspark Tehnopol aitab Prototroni ja Ajujahi konkursi võitjal FoodDocsil saavutada edu Euroopa ühel suurimal jaekaubanduse turul Saksamaal, kus tegutseb 25 protsenti ettevõtte potentsiaalsetest klientidest – nimelt jääb Eesti turg digitaalset toiduohutusplatvormi pakkuvale idufirmale lihtsalt liiga ahtaks, vahendas BNS Tehnopol Startup Inkubaatori kogukonnajuhi Triin Ilvese pressiteadet.

"Eesti turg on nii väike, et vaid siin tegutsedes on startupil võimatu suureks kasvada ning seetõttu otsime oma võrgustike kaudu pidevalt võimalusi, et aidata neid ka erinevatele välisturgudele. Praegu oleme loonud tihedad koostöösuhted Berliini, Pariisi ja Barcelonaga, et aidata Eesti startup'idel nendel turgudel kanda kinnitada ja edu saavutada," ütles Ilves.

Ilvese sõnul on Tehnopol abiks nii välisturule sisenemiseks vajalike ettevalmistuste tegemisel kui ka oma partnerite kaudu sihtturul reaalsete toimivate kontaktide loomisel, et jalg ukse vahele saada. 

"FoodDocsi meeskonnal on väga hea meel, et meid valiti Access2Europe 3-kuulisse Berliini Cube'i programmi. Seda enam, et veerand meie EU sihtturust asub justnimelt seal. Meie eesmärk on leida programmi raames kohapeal võimalikult palju kontakte, läbi kelle hakata testima toote sobivust sealse turu jaoks," ütles FoodDocsi müügi- ja turundusjuht Katrin Liivat.

FoodDocs arendab ja pakub digitaalset toiduohutuse platvormi, aidates toiduga tegelevatel ettevõtetel tagada, et toiduohutuse dokumendid vastaksid seadusele ja kõik vajalikud nõuded oleksid alati täidetud.

Teaduspark Tehnopol aitab startup'idel siseneda erinevatele Euroopa turgudele Access2Europe projekti kaudu ning selle raames võõrustatakse välismaa startuppe ka Eestis. Koostööd tehakse kolme partneriga – Cube asukohaga Berliinis, Saksa-Prantsuse Kaubanduskoda Pariisis ja Peninsula Barcelonas.

Programmis osalevatele startup'idele pakutakse kohandatud programmi neljas sihtkohas ning neil on võimalik kandideerida kolm kuud kestvasse inkubatsiooniprogrammi, mille käigus saab lähemalt tutvuda kohaliku ökosüsteemi ja nende liikmetega ning luua väärtuslikke partnerlus- ja kliendisuhteid. Lisaks sellele saavad startupid tasuta tööruumid, ligipääsu inkubaatoris toimuvatele üritustele ja mentorabi.

Laadimine...Laadimine...