FOTOD! Abilinnapead asetasid Tartu rahu aastapäeva auks pärja Poska hauale

Traditsiooniliselt tähistas pealinn Tartu rahu 97. aastapäeva pärja asetamisega omaaegse legendaarse ühiskonnategelase ja  linnapea Jaan Poska hauale.

Pilt: Raepress
Tallinn Eesti

FOTOD! Abilinnapead asetasid Tartu rahu aastapäeva auks pärja Poska hauale

Traditsiooniliselt tähistas pealinn Tartu rahu 97. aastapäeva pärja asetamisega omaaegse legendaarse ühiskonnategelase ja  linnapea Jaan Poska hauale.

Seoses Tartu rahulepingu sõlmimise 97. aastapäevaga külastasid Keskerakonna Noortekogu juhatuse liikmed täna omaaegse legendaarse ühiskonnategelase, rahuläbirääkimiste Eesti delegatsiooni juhi ning Tallinna linnavolikogu esimehe ja linnapea Jaan Poska hauda Tallinna Siselinna kalmistul ning asetasid sinna pärja. 

5images

Viie Tallinna kesklinna gümnaasiumi - Reaalkooli, Inglise kolledži, Prantsuse lütseumi, Gustav Adolfi gümnaasiumi ning 21. Kooli - esindajad tähistavad Tartu rahu aastapäeva traditsiooniliselt Reaalkooli kõrval asuva mälestusmärgi juures langenud õpilastele ja õpetajatele austust avaldades, kell 15 toimuval tseremoonial osalevad Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ning siseminister Andres Anvelt.

Jaan Poska oli Nõukogude Venemaaga peetud rahuläbirääkimiste Eesti delegatsiooni juht. 1905. aastast oli Jaan Poska Tallinna linnavolikogu juhataja ning aastail 1913–1917 Tallinna linnapea. Mullu 24. jaanuaril möödus Poska sünnist 150 aastat, Tallinnas tähistati seda mälestusmärgi avamisega Kadriorus Luigetiigi kõrval, riigimehe kunagise elukoha vahetus läheduses.

Tartu rahu aastapäeva puhul külastasid Jaan Poska hauda ka Keskerakonna Noortekogu juhatuse liikmed.

"Jaan Poska näol oli tegemist Eesti Vabariigi patrioodiga, kes töötas ennastsalgavalt nii meie isamaa, kui ka Tallinna linna heaolu nimel, seades rahvuslikud huvid kõrgemale üksikindiviidi heaolust. Selline kirg ning töökus on haruldased ja olen veendunud, et niivõrd legendaarset meest ning sündmust peavad noored meeles pidama. Jaan Poska hauale pärja viimine on muutunud omamoodi kesknoorte traditsiooniks, millega soovime näidata enda austusavaldust meie riigi iseseisvuse saavutamise ühele alustalale, kelleks Jaan Poska kahtlemata on," rääkis kesknoorte juhatuse liige Triinu-Liis Paabo.
 
Jaan Poska oli Nõukogude Venemaaga peetud rahuläbirääkimiste Eesti delegatsiooni juht. 1905. aastast oli Jaan Poska Tallinna linnavolikogu juhataja ning aastail 1913–1917 ka Tallinna linnapea.
 
Kesknoorte poolt asetasid täna Jaan Poska hauale pärja juhatuse liikmed Triinu-Liis Paabo ja Kea Kruuse ning peasekretär Pavel Kuusik.
 

Laadimine...Laadimine...