FOTOD! Ettevõtluspäev õpetab firmadele koroonakriisiga toime tulemist

Tallinna Ettevõtluspäeva online-TV on paindlik ja kohanev, nagu kogu praegune ettevõtlusmaailm. Päeva jooksul läheb eetrisse ligi 30 erinevat ettevõtlusteemalist saadet https://ettevotluspaev.tallinn.ee/.

Pilt: Mats Õun

FOTOD! Ettevõtluspäev õpetab firmadele koroonakriisiga toime tulemist

Erki Varma

"Paraku tabab ootamatu pandeemia kõige rohkem keskmisi ja väikesi ettevõtteid, heas mõttes elustiili ettevõtteid, kelle roll tööhõives on aga olulise tähtsusega," nentis abilinnapea Aivar Riisalu. "Selleaastase Tallinna ettevõtluspäeva slogan "RE:start" ütlebki meile, et mõtestame oma tegevuse ümber".  6. oktoobril toimuva Ettevõtluspäeva üritustele saab registreeruda ning ülekandeid vaadata ettevõtluspäeva veebilehel https://ettevotluspaev.tallinn.ee/.

52images

Linn korraldab 6. oktoobril taas traditsioonilise Tallinna ettevõtluspäeva, mis viirusohu tõttu jõuab tänavu huvilisteni interneti teel. Kokku jõuab päeva jooksul eetrisse ligi 30 eri  saadet. "Päeva peateema on "RE:start" ja me räägime, kuidas kohaneda järskude muutustega töökeskkonnas ja teha ümberkorraldusi tootmises," selgitas Tallinna ettevõtluse arendamise osakonna peaspetsialist Kätlin Viksne. "Millised on võimalused ettevõtluse toetuseks ja koostöövõimalused teadus- ja arendustöödeks. Pakume nutikaid ideid, kuidas kriis kasumiks pöörata ja näpunäiteid turundustegevuste restardiks. Alustame saadetega kell 9 hommikul ja lõpetame õhtul kell 18."

Üllatav arv turismifirmasid

Üks ettevõtluspäeva esineja on hobukeskus.ee juht Kristina Lätti. "Soovitan ettevõtluspäeval kindlasti osaleda praegustel või tulevastel ettevõtjatel, kes otsivad inspiratsiooni," lausus ta. "Eriti just väikeettevõtted kipuvad jääma väga oma mulli kinni ja kontakte võimalike partneritega tekib neil palju vähem kui neil, kes mõnes suures organisatsioonis töötavad. Mulle pakuvad huvi esinejad, kellel on jagada praktilisi nõuandeid, mida saaks kohe ise järele proovida, ja tänavusel ettevõtluspäeval peaks neid jaguma. Mullu külastasin ettevõtlusnädalat, kus oli väga huvitav ja praktiline arutelu e-kaubanduse kohta."

Restartida aitab päevajuht Urmas Vaino, kes juhatab päeva hommikul kell 9 sisse ning võtab tulemused õhtul kokku. Et päevast maksimaalselt kasu lõigata, soovitas Viksne igaühel endale sobiv programm kokku panna. "Alustuseks oleks  mõistlik varuda endale 6. oktoobril aega ja minna internetis aadressile ettevõtluspäev.tallinn.ee, kus on väljas ettevõtluspäeva programm,  ning valida endale välja huvipakkuvad saated," rääkis ta. "Tasub ka jälgida, et need ajaliselt ei kattuks, sest meil toimub kõik otseülekandes ning järelvaatamise võimalus on vaid samal päeval. Kuigi otseülekannetel vaatajate arvule piirangut ei ole, on vajalik end huvipakkuvale saatele siiski juba ette ära registreerida. Veebitelevisiooni jälgijatel on võimalik saadetes esinejatele ka ise küsimusi esitada. Ülekandeid võib vaadata samuti ettevõtluspäeva veebilehel https://ettevotluspaev.tallinn.ee/ ning seal on võimalik 7. oktoobril vaadata ka auhinnatseremooniat."

Järgmisel päeval selguvad ka tänavused ettevõtlusauhindade saajad. Tallinna ettevõtluse arendamise osakonna peaspetsialisti Kärt Kanne sõnul laekus konkursile 80 ettepanekut, mille seast valitakse 7. oktoobril välja selle aasta parim arendusprojekt, koostööprojekt, särav startija, turismitegu, töökohtade looja, tuleviku lahendus ja vastutustundlik ettevõtja. Lisaks antakse välja auhinnad parimatele rakenduslikele teadustöödele. Selle aasta üllatus tuli Kanne sõnul turismiteo kategoorias, kuhu laekus tervelt kümme avaldust. "Me ise kartsime, et tänavune aasta on turismisektorile nii keeruline, et kandidaate ei tulegi," lausus Kanne. "Aga paistab, et rasked ajad sunnivad inimesi just innovaatilisi lahendusi leidma."

Põhikategooriatesse laekunud tööde seast valiti välja algatused, mille mõju Tallinna ettevõtluse või turismi arengule oli kõige suurem ning mis eristusid majandusliku väärtuse ja uuenduste poolest.

Osalejate arvule ülempiiri ei ole

Viksne sõnul toimub ettevõtluspäev veebis esimest korda. "Asjal on positiivne külg," märkis ta. "Kui varasematel aastatel registreeriti meil populaarsemad ettekanded mõne tunniga täis ja osa soovijaid pidi ukse taha jääma, siis nüüd osalejate arvule piirangut pole. Kiiresti muutuvas maailmas tuleb olla ise ka paindlik ja kohanev, nagu kogu ettevõtlusmaailm tervikuna."

Tallinna ettevõtluspäev on alati olnud väga populaarne. "Tallinna kõige suurem konverentsikeskus on Viru konverentsikeskuses ja sinna mahub maksimaalselt 3000 inimest. Meil on ikka saalid täis olnud," mainis Viksne.

Muutunud maailmas, kus ürituste suurust piirab koroonaviirus, ei ole 3000 inimese kokkukutsumine enam mõistlik ning seetõttu otsustatigi ettevõtluspäev internetti viia. "Meil on partneriteks  eraettevõtjad, ülikoolid, eri liidud, katusorganisatsioonid ja riigiasutused," selgitas Viksne. "Me üritame panna selle ühe päeva sisse võimalikult palju ettevõtjale vajalikku informatsiooni. Rõhk ongi praktilise info ja näpunäidete jagamisel ning reaalse elu kogemuste vahendamisel."

Ettevõtluspäeva kavaga saab tutvuda ettevotluspaev.tallinn.ee/programm 

RIISALU: Kohaneme uute oludega ja jääme ellu

"Kindlasti tasub päevast osa võtta inimestel, kes on näiteks töö kaotanud või planeerivad lihtsalt karjääris muutusi," ütles abilinnapea Aivar Riisalu.

"Paraku tabab ootamatu pandeemia kõige rohkem keskmisi ja väikesi ettevõtteid, heas mõttes elustiili ettevõtteid, kelle roll tööhõives on aga olulise tähtsusega," nentis Riisalu. "Selleaastase Tallinna ettevõtluspäeva slogan "RE:start" ütlebki meile, et mõtestame oma tegevuse ümber, kohaneme uute oludega ja jääme ellu."

Läbi aegade on Tallinna ettevõtluspäev heas mõttes propageerinud ettevõtlusega tegelemist ja ettevõtjaks hakkamist. "Kindlasti tasub päevast osa võtta inimestel, kes on näiteks töö kaotanud või planeerivad lihtsalt karjääris muutusi," selgitas Riisalu. "Kaotasid töö? Lasti lahti? Planeerid muutust? Registreeri oma ettevõte ja vii oma oskused ise turule! Selline tegutsemisviis annab sulle märkimisväärselt rohkem võimalusi. Ettevõtluspäevalt leiad kindlasti väärt nippe, kuidas kõige nutikamalt startida."

Laadimine...Laadimine...