FOTOD JA VIDEO! Kalevi spordihallis räägiti järgmise aasta põnevamatest spordisündmustest

Kalevi Spordihallis tutvustasid  spordialaliitude esindajad järgmisel aastal Tallinnas toimuvaid spordi suursündmusi ja ees ootavaid tipphetki.

Pilt: Dmitri Povilaitis

FOTOD JA VIDEO! Kalevi spordihallis räägiti järgmise aasta põnevamatest spordisündmustest

Kalevi Spordihallis tutvustasid  spordialaliitude esindajad järgmisel aastal Tallinnas toimuvaid spordi suursündmusi ja ees ootavaid tipphetki.

30images

Järgmisel aastal ees ootavate spordi tippsündmuste õnnestumiseks kirjutasid kõikide suurürituste korraldajad alla hea korralduse nimel plakatile.

Järgmise aasta tippsündmusteks on UEFA Superkarikafinaali jalgpallis, täispikka triatloni IRONMAN, Euroopa meistrivõistlusi curlingus, Euroopa meistrivõistlusi taekwondos, Euroopa meistrivõistlusi sulgpallis juunioridele ja Tallinna Maratoni.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart märkis, et tänane ühine kokkusaamine järgmisel aastal ees ootavate spordiürituste tutvustamiseks ja aruteludeks oli huvipakkuv nii korraldajatele kui ka loodetavasti kõigile kuulajatele-huvilistele ning see võiks kujuneda spordisõpradele traditsioon.

"Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tuuakse spordisõpradele niiöelda koduõuele kätte mitmed põnevad ja kaasakiskuvad spordivõistlused. Ühtlasi on Tallinna linnal au olla järgmisel aastal toimumispaigaks mitmele spordi tippsündmusele, tuues kogu maailma tähelepanu nii linnale kui Eesti riigile," ütles Kõlvart.

Järgmise aasta 15. augustil toimub Tallinnas Lilleküla staadionil maailma klubijalgpalli üks tippmänge, UEFA superkarikafinaal. Tegemist on jalgpallisõprade ühe tipphetkega tuleval aastal. Selleks, et UEFA superkarikafinaalmängu ettevalmistused ürituse korraldamiseks sujuvalt kulgeksid, sõlmisid sel kuul Tallinna linn ka koostöökokkuleppe Eesti Jalgpalli Liiduga, kus määratleti UEFA soovitavad ja võimalikud linna tegevused üritusega seoses.

Täispikk triatlon IRONMAN toimub 4. augustil 2018. Triatlon algab Lennusadamas ujumisega ja finiš on võistluskeskuses Vabaduse väljakul. Võistlusele registreerumine juba käib. IRONMANI triatlon ehk täispikk triatlon tähendab 3,8 km ujumist, 180 km rattadistantsi ja 42,2 km maratonijooksu. Mitmepäevase triatlonifestivali ajakavva mahuvad muu hulgas veel heategevusjooks, lasteüritused, lühitriatlon ja rokk-kontsert.

Euroopa meistrivõistlused curlingus toimuvad tuleva aasta 16.-24. novembril Tondiraba jäähallis. Tegemist Rahvusvahelise Curlingu Föderatsiooni kalendris suurima osavõtjate arvuga iga-aastase tiitlivõistlusega. Euroopa meistrivõistlustel osaleb kokku 20 riiki naiste arvestuses ja 26 meeste arvestuses.

Eesti Curlingu Liidu presidendi Rainer Vakra sõnul ei ole nii kaalukat võistlust Eestis seni toimunud. "Sedavõrd olulise tiitlivõistluse korraldamine on Eesti Curlingu Liidule üks suurimaid väljakutseid, mida üks alaliit korraldamiseks üldse võtta saab. Kindlasti loob tiitlivõistluse korraldamine väärtust nii Tallinna linnale, Eesti riigile kui loomulikult kogu Eesti spordi- ja curlingukogukonnale," sõnas Vakra. "Suurvõistluse korraldamise kogemus on curlingu liidul juba olemas - 2015. aastal toimusid Tallinnas juunioride maailmameistrivõistlused. Seni on meie koostöö partneritega olnud väga hea ja loodame ürituse läbiviimisel nii Tallinna linna kui riigi jätkuvale toele."  

EM korraldatakse A, B ja C divisionides. Täpne 2018. aastal Eestis EMil osalevate riikide koosseis selgub 2017. aasta EMi järgselt, mis toimub tänavu Šveitsis, St Gallenis 17.-25. novembrini.

Euroopa meistrivõistlused taekwondos toimuvad Tallinnas 23.-29 aprillil 2018, tuues Eesti pealinna üle 1000 sportlase 28 riigist. Samal ajal toimub ka rahvusvaheline taekwondo kongress.

Esmakordselt toimub Eestis järgmisel aastal 7-16. septembrini sulgpalli tiitlivõistlus – Kalevi  Spordihallis peetaval EM-l selguvad nii Euroopa parim juunioride võistkond kui individuaalsed Euroopa meistrid. Juunioride EM-le Tallinnas 2018.aasta septembris on oodata ligi 30 riigi ca 300 noort sportlast.

Just Juunioride Euroopa Meistrivõistlustelt on Eesti saanud oma ainsa tiitlivõistluste medali, kui kaks aastat tagasi võitsid paarismängus pronksi Kristin Kuuba ja Helina Rüütel. Sel aastal paarismängus Juunioride EM-l viienda koha saanud Mari Ann Karjus on aga üks mängijatest, kel avaneb võimalus püüda Kuuba ja Rüütli saavutust korrata kodupubliku toel.

Eesti suurim rahvaspordiüritus ja rahva seas traditsiooniks saanud Tallinna Maraton toimub tuleval aastal 7.-9. septembrini. Tänavusel maratonil osales üle 18 000 liikumisharrastaja kõigist Eesti maakondadest ja rekordiliselt 56 riigist.

Ühtlasi räägiti järgmise aasta sügisel Tallinnas toimuvast Rahvusvahelise Maratonide Liidu (AIMS) kongressist. 22. AIMS kongress toimub Tallinnas 6.-8. septembrini 2018.

Ülemaailmse kongressi korraldamine tähendab kogu Eestile ja Tallinnale suurt tunnustust, vastutust ja võimalust. Kongressi korraldamine toob Eestile kogu jooksumaailma tähelepanu, luues eeldused ka kõigi maratonijooksjate tähelepanu köitmiseks üle maailma ning tõstes seega ka Tallinna Maratoni tuntust.

AIMS on 1982. aastal asutatud organisatsioon, mille liikmeskonda kuulub 410 rahvusvahelist maratoni ja pikamaajooksu 110 riigist kõigilt mandritelt.

 

 

Laadimine...Laadimine...