FOTOD ja VIDEO! Kõlvart: Laulupeo rongkäiku saab vaadata Reidi tee ehitusest hoolimata

Uus juurdepääs Kalevi staadionile ehk tantsupeole valmib juba jaanipäevaks ning Reidi tee mitu kuud varem ehk aasta lõpuks. Priisle parki aga tulevad lauatenniselauad, laste mängukohad ning palliplats ja suur amfiteater.

Pilt: Raepress

FOTOD ja VIDEO! Kõlvart: Laulupeo rongkäiku saab vaadata Reidi tee ehitusest hoolimata

Vesta Reest

Uus juurdepääs Kalevi staadionile ehk tantsupeole valmib juba jaanipäevaks ning Reidi tee mitu kuud varem ehk aasta lõpuks. Priisle parki aga tulevad lauatenniselauad, laste mängukohad ning palliplats ja suur amfiteater.

75images

Mihhail Kõlvart käis täna koos saatjaskonnaga vaatamas Tallinna tähtsate objektide valmimist. Vaatluse all olid Reidi tee, Priisle park ning Toonela tee ehitus.

Esmalt vaadati Reidi teed, mille juures uuris Kõlvart mitu korda, kas objekt ikka valmib õigeks ajaks ning eriliselt huvitas teda, kui kaugel ollakse töödega 1. septembriks.

Töödejuhataja rääkis, et kõige keerulisemal, Ahtri ristmikul tahetakse töid alustada 3. juunil ja sellega läheb aega augusti lõpuni.

"Kui maa alt ei tule välja mürske või muid suuri üllatusi, siis saab Ahtri ristmik sügiseks valmis," rääkis töövõtja esindaja Marek Jassik. Kõlvart tahtis seepeale teada, et millal saab valmis kogu uus tee. "1. septembriks saame veokite liikluseks lahti D-terminalist kuni Russalkani," lubas Jassik ja täiendas, et see toob kindlasti leevendust õppeaasta algusega kaasnevale liikluskoormusele. "Samas peame jätkama läbirääkimisi sadamate esindajatega, et vältida Reidi tee  ülekoormamist raskeveokitega," täiendas Jassik.

Mihhail Kõlvarti sõnul pidi Reidi tee ehitus esialgsete kavade kohaselt valmima 2020. aasta kevadeks, kuid tänase seisuga lubas ettevõtja esindaja tööd juba käeoleva aasta detsembris lõpetada.

Jassik lubas, et täies ilus näeb Reidi teed järgmisel kevadel – kui kõik puud ja põõsad ning lilleklumbid sätivad ennast kevadeks õitsema.

Kogukonnaaiad Lasnamäel

Tänavu 10. augustiks valmib Priisles uus park, kus saavad olema nii erinevad puhke- ja spordialad kui ka kogukonna aiad. Pealinnale rääkis Tallinna Kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik, et Lasnamäe ideegrupp Lasnaidee tuli aedade mõttega väga hästi kaasa, osales planeerimisel ja paigutamisel. 

"Nad on seda ideed juba proovinud muudes kohtades, näiteks oma kodumajade kinnistutel, aga nüüd saab see olema siin keskses pargis," rääkis Vesiallik.

Parki tulevad lauatenniselauad ja muud sportimisvõimalused, laste mängukohad ning palliplats, aga ka suur amfiteatri moodi ala, kus võib lihtsalt istuda või lebada ja ümbrust nautida.

Tantsupeoks valmib Toonela tee

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul valmib eelseivaks tantsupeoks Siselinna kalmistuga piirnev Toonela tee, kust pääseb mugavalt ja ohutult Kalevi Keskstaadionile. Laulu- ja tantsupeo "Minu arm" ajakava kohaselt algavad proovid Kalevi staadionil 30 juunil. Ehitajad lubasid tee jaanipäevaks valmis teha.

Ehitustööde mahus lammutati ehitustöödele ette jäänud amortiseerunud garaažid ning rajati Filtri tee ja Võistluse tn 6 juurdepääsutee vahelises lõigus 6,5 meetri laiune asfaltiga kahesuunaline sõidutee. Filtri tee 8 elumaja poolsele küljel on 12-kohaline parkimistasku ning kalmistu poolsele küljel reisibusside peatumisala.

Toonela tee ja Võistluse tn 6 juurdepääsutee lahendati kolmeharulise ringristmikuga. Võistluse tn 6 juurdepääsule rajatakse 5,5 meetri laiune asfaltkattega sõidutee ning Tallinna Siselinna kalmistu juurdepääsule rajatakse 5 meetri laiune asfaltkattega sõidutee.

Toonela tee mõlemasse serva rajatakse 2,5-3 meetri laiused kergliiklusteed. Bussipeatustes laiendatakse kergliiklusteed nelja meetrini. Lisaks rajatakse Filtri teele 3 meetri laiune kergliiklustee Toonela tee ja Võistluse tänava vahele. Ülekäiguradadele rajatakse erivalgustus ning vaegnägijatele braikivid. Tänav saab leedlaternad. Lisaks rajatakse tänavale sajuveekanalisatsioon. Ehitus algas 19. märtsil.

Mihhail Kõlvart võttis ringkäigu kokku sõnadega: "Tundub, et töö käib ja kõik sujub. Sellepärast peabki vahel murelikku nägu tegema, et probleemidega kursis olla. Kui vaja, siis teeme kasvõi projekti ümber."

Kõiki, kes laulu- ja tantsupeo rongkäigu pärast muretsevad, rahustas Kõlvart, et rongkäiku vaadata kindlasti saab. "See võib-olla ei ole nii mugav ja ilus kohe, aga jälgida saab kindlasti!" oli Kõlvart optimistlik.

 

 

 

 

 

 

Laadimine...Laadimine...