FOTOD JA VIDEO! Männikäbi lasteaed avas oma uksed

Kui hetkel on lasteaias avatud üheksa rühma 162 lapsele, siis järgmisel aastal avatakse veel ka kümnes rühm. Ühtekokku saab uuenenud lasteaias olema kohti 180 lapsele.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD JA VIDEO! Männikäbi lasteaed avas oma uksed

Toimetaja: Toomas Raag

Kui hetkel on lasteaias avatud üheksa rühma 162 lapsele, siis järgmisel aastal avatakse veel ka kümnes rühm. Ühtekokku saab uuenenud lasteaias olema kohti 180 lapsele.

 

Täna avas Männikäbi lasteaed (Kadaka tee 155 ) pärast põhjalikke renoveerimistöid taas oma uksed, uuenenud lasteaias on kohti 180 lapsele.

26images

Tallinna linn on seadnud eesmärgiks korrastada kõik vanemad lasteaiahooned ning Männikäbi lasteaed Mustamäel on üks esimesi sellest suuremast projektist.  

"On suur rõõm Männikäbi lasteaia rahvale öelda: tere tulemast koju," ütles Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. "Vahepealsetel kuudel tegutsesid männikäbilased ju kuues erinevas Mustamäe paigas, mis olid kõik küll toredad, aga eks me tea ju kõik, et oma maja on ikka oma maja. Pealegi on nüüd tegemist tõesti ilusa maja ja tipp-topp ehitusega Paide MEKi poolt. Soovin Männikäbi lasteaia perele kogu südamest palju õnne ja ilusaid aegu!"

Männikäbi lasteaia direktor Aino Kallavus tunneb heameelt, et lasteaia ruumid said uue ja meeldiva sisekujunduse ning seda kiidavad ka lapsevanemad.

"Ruumide kujundus ja värvid meeldivad neile väga," sõnas Kallavus. "Ka lapsed naudivad väga avaraid rühmaruume ja head õhkkonda. Suurim muutus võrreldes vana majaga on aga see, et meil on nüüd soe." 

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Tallinn võtnud eesmärgiks teha korda kõik ajale jalgu jäävad lasteaiad ja Männikäbi lasteaed on üks esimeste hulgas sellest suuremast projektist.

"Ainuüksi järgmisel aastal oleme koolieelsete lasteasutuste remont- ja renoveerimistöödeks kavandanud ligi 11, 6 miljonit eurot," ütles Belobrovtsev.

Lasteaia vana hoone avati 1967. aastal Tallinna 118. Lastepäevakodu nime all. Hoone rekonstrueerimise hetkeks oli maja niivõrd amortiseerunud, et see oli otstarbekas kandekonstruktsioonideni lammutada.

Keldrid süvendati ja sinna paigaldati tehnosüsteemid. Nõuetekohase sisekliima tagamiseks soojustati hoone välisseinad ja katus. Ühtlasi ehitati ajakohane ja ökonoomne soojatagastusega ventilatsioonisüsteem, kus CO2 taset ruumides jälgitakse andurite abil ja automaatika võimaldab personalil hoone süsteeme juhtida arvutipõhiselt.

Lasteaed sai helikindla lükanduksega eraldatud võimlemis- ja muusikasaalid, mille saab vajadusel muuta üheks suureks saaliks. Saalis on kasutatud helisummutavat, mugavat ja vetruvat ning niiskuskindlat spordipõrandat. Kui hetkel on lasteaias avatud 9 rühma 162 lapsele (1 aia-, 4 sõime- ja 4 erirühma), siis järgmisel aastal avatakse veel ka kümnes rühm.

Männikäbi lasteaia hoone rekonstrueeriti Keskkonnainvesteeringute Keskuse projekti "Tallinna Männikäbi Lasteaia energiatõhususe parandamine" raames. Ehitustöödega alustati tänavu jaanuaris. Ehitustööd maksid kokku 2,35 miljonit eurot ning sisustus 134 000 eurot. 

Laadimine...Laadimine...