FOTOD JA VIDEO! Ratas: Keskerakonna tulevikuvisioon on tugeva keskklassiga õiglane riik

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas erakonna kongressil peetud kõnes, et erakond vajab veenvat valimisvõitu, et jätkata tugeva keskklassiga õiglase riigi ehitamist.

 

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD JA VIDEO! Ratas: Keskerakonna tulevikuvisioon on tugeva keskklassiga õiglane riik (5)

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas erakonna kongressil peetud kõnes, et erakond vajab veenvat valimisvõitu, et jätkata tugeva keskklassiga õiglase riigi ehitamist.

 

Ratas sõnas, et riiki, kus nii tööealised kui ka eakad on kindlad oma igapäevase toimetuleku osas, kus hea haridus, õigeaegne ja kvaliteetne tervishoiuteenus ning kõigiks elulisteks vajadusteks piisav pension on kättesaadavad hüved, ei ehita paari aastaga. "Selleks ei piisa 25st kohast parlamendis. Me vajame veenvat valimisvõitu!" rõhutas Ratas.

132images

Ta selgitas, et Keskerakonnal tuleb valimised võita, et välistada Reformierakonna ja EKRE äärmusparempoolse valitsuse loomine. "See ei teeniks õiglase Eesti ega enamuse Eestimaa elanike huve. Õiglane riik austab kõiki oma inimesi, mitte ei vastanda kogukondi küüniliselt häälte nimel. Meie sõnum on lihtne ja selge – kõik 1,3 miljonit on meie inimesed. Keskerakond ei jäta mitte kedagi maha!" kinnitas peaminister.

Ta tõdes, et väljakutse saab olema raske, aga kui Eesti kaldub taas paremale, süveneb ebavõrdsus veelgi ning oleme jätkuvalt riik, kus vähesed on jõukad, liiga paljud on vaesed ning keskklass ei suuda oma õiguste eest seista. "Ma palun teid kõiki, kes te siin saalis olete või meid kodudes kuulate – tulge meiega sellele teekonnale. Oodatud on kõik, kes soovivad käed külge lüüa ja koos panustada," kutsus Ratas erakonda toetama ning sellega liituma.

Keskerakonna esimees tõi välja, et erakonna visiooniks on kasvava rahvaarvuga riik, mis pärandab puhta elukeskkonna ka tulevastele põlvedele, panustab turvalisse, tugeva kultuuri ja targa majandusega Eestisse, kus hoolitakse kõigist oma inimestest. "Peame suutma oma sotsiaalsüsteemi teha nii targaks, et see aitab inimest seal, kus ta vajab abi tõhusalt ja kiirelt. Mitte ei raiska aega ja raha tarbetule bürokraatiale," sõnas Ratas, et jätkuvalt on Keskerakonna jaoks olulised just sotsiaalteemad.

Ratas peatus ka poliitilisel kultuuril, mis peab tema sõnul olema tasemel, kus poliitik, kes õhutab kasutama vägivalda, mõnitab või alandab oma oponente, käitub matslikult ja ebaviisakalt, saadetakse ametikaaslaste ja kogu ühiskonna poolt pingile jalga puhkama. "Sama kehtib ka ebaausate kavatsustega poliitikasse tulnute suhtes. Eesti Keskerakonnas valitseb nulltolerants korruptsioonile," ütles erakonna esimees.

Samuti kinnitas Ratas veel kord, et on peaminister igale Eestimaa inimesele. "Teeme üheskoos tööd, kuni saame oma kodumaa kohta uhkusega öelda, et Eesti on õiglane riik kõigile!"

Ratas: meie programmilised raamid on karastunud terasest

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas kongressi kõnes, et valijad hindavad erakonna tööd valitsuses ning tugeva erakonnaga soovitakse liituda. Erakonda astumisest andis teada ka Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets.

Esmakordselt kongressi ees erakonna esimehe ja peaministrina seisnud Ratas alustas oma kõnet õnnitlusega erakonna kahekümne seitsmenda sünnipäeva puhul ning tõi välja, et viimased kaks aastat on erakonnale toonud erakonna esimehe vahetuse, üle kümne aasta taas valitsusse tõusmise ja võimaluse seista oluliste reformide eest. "Riigi valitsemise kõrval oleme panustanud palju Keskerakonna tugevdamisse ning aastate jooksul kuhjunud murede lahendamisse," peatus esimees ka büroo müügi tagamaadel ning rõhutas, et Keskerakond on täna vastutustundlik, tugeva finantsdistsipliini ning läbipaistvate rahaasjadega erakond.

Ratas jätkas, et 2016. aastal kandideerides kinnitas ta, et Keskerakond ei paindu valitsusse tõustes ja seisab oma väärtuste eest. "Meie programmilised raamid on karastunud terasest ning lähtume alati erakonnaliikmete ja kõigi Eestimaa inimeste ootustest. Meie toetajate kasvav hulk näitab, et oleme õigel teel," ütles ta, lisades, et iga meeskond vajab nii kogenud tegijaid kui uusi tulijaid.

Erakonna esimees tänas Keskerakonnaga liitunud riigihalduse ministrit Janek Mäggi, endist sumomaadlejat ja ettevõtjat Kaido Höövelsoni ning varasemat regionaalministrit Jaan Õunapuud. "Olen õnnelik, et meiega on otsustanud ühineda ka Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets. Mikul on pikaajaline juhikogemus nii kohaliku omavalitsuse tasandil kui nõunikuna Riigikogus ja Euroopa Parlamendis," rääkis Ratas.

Ta tõi välja, et erakond on murdnud valitsuses mitmeid müüte, millest üks kõlas aastaid, et riiki ei saa edukalt Reformierakonnata juhtida. "Majandus kasvab, Eestimaa elanike elujärg paraneb, varasematel aastatel lahkunud inimesed naasevad kodumaale. Kokku saabus Eestisse 2017. aastal 5258 inimest rohkem, kui siit lahkus," rõõmustas peaminister.

Oluliste punktidena tõi peaminister välja ka maksureformi, millega sajad tuhanded inimesed võidavad igakuiselt 64 lisaeurot, kuid mille osas on Reformierakonnaga ka suurimad erimeelsused. "Huvitaval kombel on meie elukutseline kriitik Reformierakond opositsiooni langedes oma kunagist retoorikat tugevasti muutnud. Nüüd lubavad nad säilitada 500 eurose maksuvaba tulu, kuigi nende eesmärk 2019. aastaks oli vaid 205 eurot. Maksuvaba tulu soovivad nad aga laiendada ka ühiskonna kõige jõukamale osale," rääkis Ratas ning rõhutas, et Keskerakond sellega ei nõustu ning 200 miljonit eurot suunaks erakond erakorralise pensionitõusu teostamiseks.

Ratas lisas, et mitusada miljonit lisaraha on koalitsioon panustanud tervishoidu, et järk-järgult lühendada ravijärjekordi, otsustavalt on suurendatud kohalike omavalitsuste tulubaasi, kindlamalt tunnevad ennast põllumehed, Tallinna eeskujul on bussitransport maakonnaliinidel tasuta ning ellu on viidud vajalikud palgatõusud kultuuri-, haridus- ja sisejulgeolekutöötajatele. Keskerakonna esimees sõnas, et erakonna edu saladus ongi see, et seistakse iga inimese heaolu eest küsimata, kus ta elab või kellena töötab, millist maailmavaadet kannab või mis soost ja rahvusest ta on. "See keskne põhimõte eristab meie koduerakonda kõigist teistest. Ja just seetõttu on Keskerakonnal kanda erakordselt oluline ning vastutusrikas roll Eesti poliitikas," rõhutas Ratas.

5 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...