FOTOD JA VIDEO! Särama löönud kuusk avas jõuluturu

Jõuluturul saab maitsta vanade apteegiretseptide järgi valmistatud jooke ning veeta aastavahetust koos Rolf Roosaluga.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

FOTOD JA VIDEO! Särama löönud kuusk avas jõuluturu

Kai Maran

Jõuluturul saab maitsta vanade apteegiretseptide järgi valmistatud jooke ning veeta aastavahetust koos Rolf Roosaluga.

Jõuluturg on avatud 17. novembrist ning on tänavu lahti iga päev kella 10-20 ehk tund aega kauem kui tavaliselt. Kuumi jooke saab osta endiselt kella 22-ni, reedeti ja laupäeviti kella 23-ni. "Uudisena saab maitsta tervistavaid napse, mis tehtud vanade apteegiretseptide järgi," ütles üks turu korraldajaist Diana Harusoo. "Avatud on grillimaja, kus pakutakse mitmeid uusi hõrgutisi, nagu näiteks kauaküpsenud rebitud liha jm. Oma jõulukaupu pakuvad tänavu turu külastajaile ka meie naaberriikide kaupmehed."

48images

Uued lavadekoratsioonid saab kultuurilava, mis pakub programmi igal nädalavahetusel – reedeti ja laupäeviti õhtul ning pühapäeviti hommikupoolikul. Jõuluvana saabub 3. detsembril, esimesel advendil.

Kabaree ja tantsud

Aastavahetuse peol esinevad jõuluturul Rolf Roosalu, kabareetrupp Dance Wonderland, mustlastantsuansambel Al Sol ja ladinatantsurühm Pantrid.

Linna jõuluturg Raekoja platsil jääb avatuks 6. jaanuarini iga päev kella 10-20.

Tuled Raekoja platsi jõulupuul süttivad koos jõuluturu avamisega. "Tänavune valgustus tuleb põhiliselt kahte tooni, säravvalge ja soe kollane," ütles Kesklinna valitsuse linnakeskkonna osakonna peaspetsialist Külly Annus. "Eri suuruses punaseid kuule saab jõulupuul tänavu olema mitusada. Jõulukuuse ehtimist alustasime esmaspäeval. Kui mullu ehtis puud viiskümmend kuldset ja viiskümmend punast südant, siis sedakorda valitseb punane toon. Kuldsed ehted jäid lihtsalt liialt muu valgustuse varju."

Poolsada aastat vana puu

Kohev kuusk jõudis Raekoja platsile neljapäeval Harjumaalt. Raekoja platsi jõulukuuse suhtes valitsevad suured ootused ning mõistagi seati puule nii-öelda kõrgendatud nõuded – see peab olema kohev, tihe ja piisavalt kõrge, igati esinduslik ja ajaloolise koha vääriline.

Vääna-Jõesuust pärit puu on umbes poolsada aastat vana. "Kuna seekord on jõulupuu eriti lopsakas ka ladvast, siis tipuehet tänavu ei tulegi," ütles Annus.

Turul on müügil Eestis kootud mütsid ja sallid

Maitsta saab hautatud loomapõske ja rebitud liha ning osta suurepäraseid juuste.

"Peamiselt on jõuluturul müügil Eesti käsitöö," rääkis Diana Harusoo. "Valdavalt villased tooted: kampsunid, mütsid, sallid. Senisest rikkalikum on toiduvalik, näiteks saab osta hautatud loomapõske ja rebitud liha. Maitsta saab ravimtaimedest valmistatud nn apteeginapse. Oma toodangut pakuvad veel Valgevene ja Ukraina, samuti Peterburi kaupmehed. Nagu igal aastal, on tänavugi jõuluturul Leedu esindajad, kes toovad meile suurepärase juustuvaliku Baltimaade tootjailt."

Laadimine...Laadimine...