FOTOD JA VIDEO! Suur aastavahetuse lõpupidu saab olema erakordne!

31. detsembril üle Eesti toimuvad juubeliaasta tasuta lõpupeod on esmakordseks harulduseks. "Mitte kunagi ei ole toimunud aastavahetuse pidu niimoodi, et kõikides linnades on ilutulestik ja rahva kogunemised, see on olnud ikka suurte linnade privileeg," loodab EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa, et tänavu toimuvad pidustused saavad traditsiooniks.

Pilt: Scanpix
Video Eesti

FOTOD JA VIDEO! Suur aastavahetuse lõpupidu saab olema erakordne! (1)

Toimetaja: Merje Aus/ Video: Dmitri Povilaitis

31. detsembril üle Eesti toimuvad juubeliaasta tasuta lõpupeod on esmakordseks harulduseks. "Mitte kunagi ei ole toimunud aastavahetuse pidu niimoodi, et kõikides linnades on ilutulestik ja rahva kogunemised, see on olnud ikka suurte linnade privileeg," loodab EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa, et tänavu toimuvad pidustused saavad traditsiooniks.

Aasta lõpus toimub nii Tallinnas kui ka kõikides teistes Eesti maakonnakeskustes suur aastavahetuse juubeliaasta lõpupidu, mille nimi on "Sajaga edasi, Eesti!". Kohvikus Wabadus räägiti, mis täpsemalt toimub Tallinna aastavahetuspeol. Üritus on tasuta ning oodatud on kõik inimesed. 

Tallinna Vabaduse väljakul hakkab aastavahetuspidu 31. detsembri õhtul kell üheksa, kui muusika mängimisega alustab Disco Tallinn. Alates poole kümnest avab kontsertprogrammi Uudo Sepp. Temale järgnevad Maian, Shanon ning pikima etteaste teeb bänd 2 Quick Start. Viimase muusikalise etteaste teevad Genka ja Paul Oja.

6images

Kontsertprogrammile järgneb presidendi aastalõpukõne ühisvaatamine, millele järgneb hümni ühislaulmine. Peale seda saab nautida võimsat,  kuid ka ohutut ilutulestikku. "Ilutulestikust on palju juttu ja mul on hea meel, et teist aastat järjest kutsume inimesi loobuma eraviisilisest ilutulestiku tegemisest ning tulema asjatundjate poolt tehtud ilutulestikku nautima linna keskväljakule," rääkis Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Nagu ka eelmisel aastal, piiratakse ligipääs väljakule nendele, kes tahavad tulla oma ilutulestiku või alkoholiga. Vabaduse väljaku ümber tehakse kaheksa väravat, mille juures on turvamehed. "Loodame, et teist aastat järjest saame pidada sellist kontserti, kus inimesed ei karda, et rakett või pudel neile vastu pead lendab."

Kontserdiga kaasnevad ka mitmed liikluspiirangud. "Kõige kergem on meeles pidada, et alates kella poole kümnest ei tasu autoga Vabaduse väljaku kanti tulla," selgitas Svet, et suletakse Kaarli puiestee, Pärnu maantee alates Draamateatrist kuni südatänavani ja väike osa Estonia puiesteest.

"Loodame, et pidu ei ole ainult meeleolukas, vaid ka turvaline ja kõik saavad turvaliselt tulla, turvaliselt pidutseda ja turvaliselt koju lähedaste juurde naasta," ütles Svet.

Inimeste turvalisus on tagatud

Selle aastavahetuse peo kontseptsioon ei erine suuresti eelmise aasta omast, turvalisuse tase jääb samaks. "Paigaldatavad betoontõkked saavad olema selle jaoks, et inimesed tunneksid end turvaliselt," selgitas Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit.

"Politsei on suurendatud jõududega väljas, kohapeal on kiirabi ja pääste," kinntas Saarniit, et pidu saab olema sama turvaline kui eelmisel aastal.

"Me oleme väga rõõmsad, et oleme nende jaoks olnud olemas, kes ühel või teisel põhjusel ei saa pidustustele erinevatesse linnadesse minna," rääkis  ERR elamussaadete toimetuse juht Karmel Killandi, et ERR on 31. detsembril otse-eetris Vabaduse väljakult kella kolmest päeval.

"Me tahame kokku traageldada selle päeva ja olla kohal võimalikult palju nendes linnades, kus üritused toimuvad," uskus Killandi, et aastavahetuspeod saavad olema väärikaks punktiks lõppevale aastale.

Hümni ühislaulmiseks on tehtud põhjalikud ettevalmistused

Eelmisel aastal jäeti aastavahetuspeol laulmata riigihümn. Sellel aastal seda ei juhtu. "Me saime selgeks, et pärast presidendi kõnet soovib Eesti rahvas kuulata ja laulda Eesti hümni," rääkis Killandi, et hümniks on valmistutud põhjalikult.

Eesti Vabariik 100 juubeliaasta üritustega on väga hästi kaasa tulnud ka väliseestlased, kes on kodumaalt eemal olnud. "Ma usun, et nüüd nad mõtlevad üha sagedamini, et siia peaks ikka tagasi tulema," nentis Rohumaa.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...