FOTOD ja VIDEO! Veteranipäeva tähistati suure vabaõhukontserdiga

Jüripäeval, 23. aprillil korraldati Vabaduse väljakul vabaõhukontsert Veteranirock 2017.

Pilt: Albert Truuväärt
Video Eesti

FOTOD ja VIDEO! Veteranipäeva tähistati suure vabaõhukontserdiga

Video: Dmitri Povilaitis

Jüripäeval, 23. aprillil korraldati Vabaduse väljakul vabaõhukontsert Veteranirock 2017.

Veteranipäeva puhul korraldatav ja juba iga-aastaseks traditsiooniks kujunenud kontsert algas kell 19.30. Kontserdil astusid üles kaitseväe orkestri ajateenijate bänd, United States Army Europe Soldiers Chorus, Ziggy Wild ja Ruslana.

81images

Veteranipäeva eesmärk on väärtustada veterane ja nende lähedasi. Kaitsevägi tänab ja tunnustab kontserdiga neid mehi ja naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust. Veteranid on võidelnud Eesti eest ja teeninud ära ühiskonna tänu ning toetuse. Veterane on kaitseväes üle 2700.

Jüripäeval, 23. aprillil tähistatakse juba neljandat korda veteranipäeva – missioonisõdurite ja teenistuses vigastada saanud Eesti sõjameeste päeva, kontsert Veteranirock Veteranipäeva keskne üritus.

Jüriööl toimus aga vanalinnas orienteerumise teatejooks. "58. jüriöö orienteerumise teatejooksu" korraldas MTÜ Spordiklubi 100, Jüriöö jooks on Eestis igal aastal jüripäeva paiku toimuv öine teateorienteerumisvõistlus. Viieetapilise teatejooksu võistkonnas on viis liiget, kellest kaks on naised, joostakse järjestuses mees-naine-mees-naine-mees. Viimastel aastatel on olnud võimalik osaleda põhidistantsi kõrval ka lühemate etappidega kolmeetapilisel harrastajate rajal.

Võistlusega meenutatakse 1343. aasta Jüriöö ülestõusu. Võistluse avamisel toimub traditsiooniliselt tõrvikute ja ratsanikega rongkäik. Võistluse rongkäik algas Raekoja platsilt kell 20.00 ning liigus mööda Harju tänavat Vabaduse väljakule, kus toimus võistluse avamine. Võistluse start anti kell 21.15 Vabaduse väljakult umbes 50-le võistkonnale. Orienteerutakse hajusalt vanalinna piirkonnas. Üritus toimus koostöös Eesti Orienteerumisliidu ja Eestimaa Spordiliiduga Jõud.

Laadimine...Laadimine...