FOTOD JA VIDEOD! Linnaosavanemate kandidaadid: parandame koole, lasteaedu, teid, parke

Sotsiaalkeskused, veekeskus, koostöö asumiseltsidega, kvartalisiseste teede parandamine, parkide korrastamine, koolide ja lasteaeda renoveerimine jne. Loe, mis plaanid on Tallinna linnaosavanemate kandidaatidel täpsemalt!

Pilt: Dmitri Povilaitis/Albert Truuväärt

FOTOD JA VIDEOD! Linnaosavanemate kandidaadid: parandame koole, lasteaedu, teid, parke (2)

Video: Dmitri Povilaitis

Sotsiaalkeskused, veekeskus, koostöö asumiseltsidega, kvartalisiseste teede parandamine, parkide korrastamine, koolide ja lasteaeda renoveerimine jne. Loe, mis plaanid on Tallinna linnaosavanemate kandidaatidel täpsemalt!

 

Jaanus Riibe: linnaosavalitsus peab ennetama inimeste toimetulekuraskusi

"Kristiine linnaosasse võtan Lasnamäelt kaasa suure kogemustepagasi. Kristiines on 33 000 elanikku, Lasnamäel on 120 000 elanikku, aga see ei tähenda, et need mured oleks kuidagi väiksemad või kergemad," rääkis Kristiine linnaosavanema kandidaat Jaanus Riibe, kes varem oli Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja. Riibe suur soov on, et huvikool Kullo saaks remonditud, sest seal käib palju lapsi ka teistest linnaosadest.

11images

Riibe kinnitas, et Kristiine peab jääma roheliseks linnaosaks, kõiki kuut parki peab edasi arendama ja et jätkuksid Löwenruh' pargis tulevikuski tasuta kultuuriüritused.

"Väga südamelähedased on sotsiaalhoolekande küsimused. Linnaosavalitsus peab toetama oma elanikke, eelkõige ennetama toimetulekuraskuseid," rääkis Riibe.

Lisaks soovib Riibe kahekordistada järgnevatel aastatel heakorraeelarve, et hoovid ja tänavad oleksid korras, jätkata lehtede äraveoga, libeda ajal graniitsõelmete pakkumisega ja kaalutakse ka oksapurustamisteenuse pakkumist.

 

Grete Šillis: soovin, et Nõmme oleks rohelusega kõikidele linnaosadele eeskujuks

"Nõmme on omapärane ja omanäoline nii keskkonna kui ka kogukonna poolest. Ma hindan neid väärtusi. Linnaosa juhtimine peab olema avatud ja läbipaistev," rääkis Nõmme linnaosavanema kandidaat Grete Šillis, kes on olnud riigikogu esimese aseesimehe Enn Eesmaa nõunik.

Šillis peab oluliseks, et linnaosavanemana saavad temaga arvestada nii ettevõtjad kui ka noored, nii eramajade kui ka korterite omanikud jne. "Soovin, et Nõmme oleks rohelusega kõikidele linnaosadele eeskujuks."

 

Lauri Laats: Mustamäe saab uue polikliiniku ja veekeskuse

"Läheme edasi programmiga "Positiivne Tallinn". Elanike tagasiside järgi on prioriteedid heakord, kvartalisisesed teed ja parkimine," tõi välja Mustamäe linnaosavanema kandidaat Lauri Laats, kes eelnevalt oli Tallinna linnavolikogu aseesimees.

Mustamäele tuleb uus polikliinik, suur veekeskus, plaanis on renoveerida kaks kooli ja lasteaedasid. "Kõik pargid tuleb Mustamäel korda teha. Tööd jätkub," sõnas Laats.

 

Maria Jufereva: parandame parkimisprobleeme, parke ja teid

"Oleme lõpetanud Majaka tänava rekonstrueerimise, uuendasime Tondiloo parki, korraldame spordiväljakutel edasi tasuta trenne," tõi välja Lasnamäe linnaosavanema kandidaat Maria Jufereva, kes oli ennegi sama linnaosa vanem.

Jufereva sõnul jätkub töö samas suunas nagu ennegi - fookus on parkimisprobleemidel, kvartalisisestel teedel ja parkides. Tühermaid, millest parke teha, jätkub.

 

Raimond Kaljulaid: Põhja-Tallinnasse tulevad uus sotsiaalkeskus, polikliinik ja rannakeskus

Põhja-Tallinna valitsuses on tugev ja uuenduslik meeskond olnud, see meeskond saab jätkata tööga, rõõmustas Põhja-Tallinna linnaosavanema kandidaat Raimond Kaljulaid, kes ka eelnevalt juhtis seda linnaosa.

"Oluline on kaasata nii asumiseltse kui ka opositsiooni," tõdes Kaljulaid. Suuremate eesmärkidena tõi ta välja Pelgulinna ja Kalamaja parkimisküsimused, mereääre jätkuva avamise inimestele, Stroomi ranna uue rannakeskuse, uus sotsiaalkeskuse, polikliiniku, parkide korrastamise. Ta lisas, et linnavalitsus annab linnaosadele heakorra jaoks rohkem raha. Samuti on Kaljulaidi jaoks oluline ülelinnalise rattavõrgustiku loomise kava, mis parandab põhjatallinlaste heaolu.

 

Vladimir Svet: laste koolitee peab olema turvaline

Kesklinna linnaosavanema kandidaat Vladimir Svet sõnastas oma eesmärkidena kolm asja: lapsed, liiklus, linnaruum. "Olen viimased aastad tegelenud laste õigustega ja perekonna õigustega, just kohalik omavalitsus peab kõige rohkem tööd tegema ja saab midagi ära teha. Me räägime ennetamisest, et neil oleks turvaline kooli ja lasteaeda minna," rääkis Svet, kes seni oli õiguskantsleri nõunik.

Svet lisas, et praegu ootab ees Tammsaare pargi valmimine, aga pilk tuleks suunata ka asumisisestele parkidele."Teha neid põnevamaks, et inimesed saaksid enda maja kõrval jalutada."

Kesklinnas ehitatakse palju teid - Reidi tee, peatänav, Gonsiori tänav - need puudutavad kõiki liiklejaid ja Sveti sõnul tuleb inimestele selgitada, miks neid muutusi teha ja kuidas need inimesi mõjutavad.

 

Tubli: Kose lasteaia ehitus vähendab lasteaiakohtade puudust

"Pirita on minu kodulinnaosa, see on minu jaoks kõige ilusam, toredam, seal on kõige toredamad inimesed ja neil on suur ühtekuuluvustunne. Luban jätkata Tõnis Mölderi head tööd," rääkis Pirita linnaosavanema kandidaat Alina Tubli, kes seni on olnud peaminister Jüri Ratase nõunik.

Tubli lubas kuulata nii töötajaid kui ka elanikke ja olla kõikide jaoks kättesaadav. Probleemina tõi ta esile lasteaiakohtade puuduse, mida peaks leevendama Kose lasteaia ehitus, mis lõppeb järgmisel suvel. Muudest töödest tõi ta esile transpordi ja teede ehituse. "Praegu on pooleli Vabaõhukooli tee remont, Lillepi parki tuleb mänguväljak lastele, koerte mänguväljakule tuleb leida hea asukoht."

Jürgenson: investeerime staadionitesse, et noored saaksid trenni teha

"Töö saab olema raske, sest elanike ootused on hästi teada," rääkis Haabersti linnaosavanema kandidaat Marek Jürgenson, kelle ametiaeg ilmselt jätkub. Tulevikuplaanidest mainis ta, et Haabersti ringi ehitus käib ja kõik on graafikus. Probleeme on parkimisega Õismäe ja Järveotsa piirkonnas.

Jürgensoni sõnul tuleb tegeleda asumiseltsidega ja pöörata rohkem tähelepanu Tiskrele. "Probleem on Tiskre-Astangu bussiliiklusega, Õismäe tiik ootab heakorratöid, samuti Harku ja Kakumäe rannad. Tähelepanu tuleb pöörata noortele. Näiteks investeerida rohkem staadionitesse, et noored saaksid pärast tunde trenni teha," lisas Jürgenson.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...