FOTOD JA VIDEOD! Tasuta konverents otsis rohtu parkimismuredele

"Korteriomanikud on linna suurimad partnerid, kes tunnevad igasügiseste elamumajanduskonverentside vastu suurt huvi," ütles abilinnapea Eha Võrk.

Pilt: Ilja Matusihis

FOTOD JA VIDEOD! Tasuta konverents otsis rohtu parkimismuredele

Kai Maran

"Korteriomanikud on linna suurimad partnerid, kes tunnevad igasügiseste elamumajanduskonverentside vastu suurt huvi," ütles abilinnapea Eha Võrk.

  

Elamumajanduskonverents aitab parkimismuresid lahendada ja linnalt toetust taotleda. Tallinna elamumajanduskonverentsi avab Kaja kultuurikeskuses (E. Vilde tee 118) täna kell 12 linnapea Mihhail Kõlvart, osalejaid tervitab Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. 

26images

Tasuta konverents keskendub seekord parkimisele kortermajade ümbruses. Mustamäel mitmeid kortermaju haldava Anvar Kima sõnul on parkimismured majade ümbruses tavapärased. "Ma ei tea ühtegi ühistut, kus parkimisega probleeme poleks," nentis ta. "Parkimiskohtade puudus on meie linnaosas juba ajalooliselt sisse programmeeritud – omal ajal, kui majad ehitati, ei osatud arvestada, et autosid saab nii palju olema. Paratamatus ta ju on, aga meie inimene tahab, et saaks autoga ukse ette sõita ja öösel autot oma aknast näha. Parkimistasu ja pool tundi liikumist paljudele ei sobi. Inimene on mugav ega viitsi kõndida, et autot majast pisut kaugemale jätta. Aga ma saan ka suurepäraselt aru, et meil on vaja haljasalasid. Mustamäe on roheline, ja väga tore, et  on!"

Abi parkimismajadest

Rohelust aitavad Kima sõnul säilitada mitmekorruselised parkimismajad. "Praegu ehitatakse Tammsaare tee äärde hoonet, kus äripindade kõrval saavad linnaelanikud autosid parkida," ütles Kima. "See on üks võimalik lahendus, mida ma väga tervitan! Selliseid projekte võiks rohkemgi olla, see oleks vägagi vajalik."

Tõhus on olnud Kima sõnul ka projekt "Hoovid korda", mis ühistuid palju aidanud. "Paaris ühistus oleme teinud nii, et oleme rentinud linnalt maa ja taotlenud "Hoovid korda" projektist parkimiskohtade rajamiseks toetust," rääkis ta. "Et keegi parklal silma peal hoiaks, oleme teinud parkimiskorraldajatega lepingu. See on täiesti töötav variant."

Seadused selgeks

Konverents annab ka üksikasjaliku ülevaate ehitusseadustest ja toetuste taotlemisest. Jurist Tuulikki Laesson selgitab, millal on hoovi korrastamiseks ja renoveerimiseks toetust taotledes vaja ehitus- ja kasutusluba. Samuti seda, kellega peab hoone ümberehituse kooskõlastama.

"Konverentsil selguvad ka linna toetuse "Roheline õu" abil oma hoovi põnevamalt korda teinud ühistud," lausus Võrk. "Tänavusi projekti parimaid töid saab vaadata 2. detsembril avataval fotonäitusel."

"Rohelise õue" eelarve on tänavu 40 000 eurot ja toetusi saab taotleda veel praegu seni kasutamata jäänud 9603 euro eest. "Just sügis on õige aeg ka näiteks puude ja hekkide hoolduslõikuseks ja ohtlike puude raieks," lausus linnavaraameti elamumajanduse osakonna juhataja Ene Padrik.

Praegu on õige aeg broneerida koht linna elamumajanduskonverentsile ja saada ühtlasi tuttavaks uue kultuurikeskusega. Konverentsile saab registreeruda alates kella  11.30 kohapeal, samuti veebis https://rex.ee/emk2019.

Kaja parklasse mahub parkima ligi 90 sõidukit. Samuti saab sõiduki jätta Kajast paariminutilise jalutuskäigu kaugusele, Mustamäe elamuste keskuse (Akadeemia tee 30) kõrvale avalikku parklasse.

Autasu ilusama õue teinud ühistule

• Tallinna elamumajanduskonverentsi avab Kaja kultuurikeskuses (E. Vilde tee 118) 16. novembril kell 12 linnapea Mihhail Kõlvart, osalejaid tervitab Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

• Kella 12.30-13 kõneleb korteriühistute liidu juhatuse liige Urmas Mardi korteriühistute aktuaalseist probleemidest, sh üürnike ja võlglastega seotud muredest.

• Kella 13.10-13.40 selgitab hoovikorrastustoetuse ja renoveerimistoetuse taotlemist jurist Tuulikki Laesson. Kella  13.40-13.45 saab esitada küsimusi

• Kella 14-15 juhib abilinnapea Eha Võrk parkimiskorralduse arutelu. Seal osalevad EKÜL-i juhatuse liige Urmas Mardi, korteriühistute esindaja Anvar Kima, Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats, Mustamäe linnaosa linnamajanduse osakonna juhataja Urmas Kõpp ja linna transpordiameti liiklusosakonna peaspetsialist Sergei Orehhov.

• Kella 15-15.20 autasustab linn toetusega "Roheline õu" oma hoove paremini korda teinud ühistuid. Kell 15.55 jätkub arutelu kohvilauas.

Laadimine...Laadimine...