FOTOD! Kesklinna vene gümnaasium avas mehhatroonika-robootika labori

Täna avas Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium (Kreutzwaldi 25) moodsa mehhatroonika-robootika labori ehk Makeblock MakerSpace stuudio.

Pilt: Albert Truuväärt
Haridus

FOTOD! Kesklinna vene gümnaasium avas mehhatroonika-robootika labori

Täna avas Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium (Kreutzwaldi 25) moodsa mehhatroonika-robootika labori ehk Makeblock MakerSpace stuudio.

Makeblock stuudio on terviklik mehhatroonika, robootika ja mikroelektroonika platvorm, mida saab komplekteerida kas eraldi või kombineerida Makeblock teiste robootikakomplektidega, mis loob paindlikud võimalused eri vanuses kasutajatele.

24images

Innovatsioonilabori loomisega soovib Kesklinna vene gümnaasium äratada lastes huvi nii tehnika ja tehnoloogia kui ka nendega seotud teadmiste ja eluliste probleemide vastu. Projekti käigus toetatakse ka loodus- ja täppisteaduste õpetajate koostööd ning teadmiste ja kogemuste vahetamist. Luuakse ka STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) valdkonna õppetööd toetav õppevara.

Tallinna Haridusameti üldosakonna juhataja Rainer Rannala sõnul on Kesklinna Vene Gümnaasiumis juba aastaid väga head tööd tehtud kooli IKT valdkonna arendamisel. „Koolis on innustunud inimesed, kes on edukalt rakendanud palju erinevaid uudseid lahendusi ning loogilise sammuna on nende kooli innovatsioonilabori tegemine,“ märkis Rannala.

Pidulikul avamisel on koolil kavas näidata uusi m-bot Makeblock roboteid ja Makeblock MakerSpace seadmete võimalusi. Esitletakse nelja 20-minutilist mini-meistriklassi, kus demonstreeritakse neid tehnoloogiaid, mis on viimastel aastatel koolis aktiivselt arenenud.

Tallinna Haridusameti juhitava projekti #EduInnoLab käigus luuakse innovatsioonilaborid kaheksasse haridusasutusse. Laboritesse koondatakse teadmised ja oskused, kuidas uuenduslikke seadmeid ja meetodeid õppetöös rakendada ning head lahendused leiavad edaspidi koha õppekavades. Projekti raames avatakse koolides kaks Lego innovatsioonistuudiot, kaks Makeblock’i stuudiot, üks aerokool ja üks liitreaalsuse stuudio ning lasteaedades kaks roboaeda. Projektis osalevad Tallinna Kullatera Lasteaed, Tallinna Liikuri Lasteaed, Tallinna 21. Kool, Tallinna 53. Keskkool, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, Tallinna Lilleküla Gümnaasium, Pelgulinna Gümnaasium ning Tallinna Südalinna Kool. Seni on avatud juba viis laborit.
Kesklinna vene gümnaasiumis avatav Makeblock MakerSpace stuudio Baltimaades teine omataoline, esimene avati 29. märtsil Lilleküla gümnaasiumis.

Laadimine...Laadimine...