FOTOD! Lasnamäel anti stardipauk noorte tänavaspordi võistlustele

Noored saavad terve suve jooksul end professionaalide käe all treenida ja üksteisega mõõtu võtta tänavakorvpalli, -jalgpalli, -tantsu ja -treeningu võistlustel.

Pilt: Grigori Beškin

FOTOD! Lasnamäel anti stardipauk noorte tänavaspordi võistlustele

Noored saavad terve suve jooksul end professionaalide käe all treenida ja üksteisega mõõtu võtta tänavakorvpalli, -jalgpalli, -tantsu ja -treeningu võistlustel.

Laupäeval sai Lasnamäel Kuristiku gümnaasiumi territooriumil alguse tänavaspordi võistluste sari "Lasna Sport", mille käigus saavad erinevate pealinna gümnaasiumide noored võimaluse terve suve jooksul end professionaalide käe all treenida ja üksteisega mõõtu võtta tänavakorvpalli, -jalgpalli, -tantsu ja -treeningu võistlustel.

180images

"Lasna Spordi" käigus saavad eesootaval suvel kõik tänavaspordist huvitatud noored end erinevatel võistlusaladel tasuta proovile panna ja arendada oma oskusi professionaalide juhendamisel. Suve jooksul on toimumas veel kolm võistlusetappi ning finaal, kus selguvad parimad noored tänavasportlased.

Võistluste sarja avasündmusest võttis osa ka linnaosa vanem Maria Jufereva, kelle sõnul mängib tänavasport piirkonnas väga suurt rolli. "Pole saladus, et Lasnamäel on palju sotsiaalsesse riskirühma kuuluvaid lapsi. Nende kaasamisega tänavasporti anname võimaluse edukaks tulevikuks,“ märkis ta.

Eesti Noorsootöö Keskuse direktor Edgar Schlümmer lausus, et Euroopa Sotsiaalfondi programmi kaudu on Eesti Noorsootöö Keskusel olnud võimalus toetada palju häid algatusi üle Eesti, mis aitavad luua noortele paremaid noorsootöö võimalusi ja kitsamalt ka sportimisvõimalusi. "Sellised programmid nagu "Lasna Sport" tõmbavad noorte tähelepanu huvitavatele ja arendavatele tegevustele ning annavad motivatsiooni ka edaspidi oma huvialaga tegeleda. Samuti on oluline, et mitmed asutused ja ametkonnad on seotud korraldamisega ning toimub tihedam koostöö noorte heaks töötamisel ja noortele noorsootöö võimaluste arendamisel," lausus Schlümmer.

Tallinna Spordi- ja Noorsooameti programmijuht Liilia Laulik ütles, et "Lasna Spordi" käigus toimuvatel treeningutel ja võistlustel on võimalik kaasa lüüa ka neil noortel, kes tasulistest trennidest kõrvale jäävad ning osaleda saavad kõik, olenemata võimekusest või eelnevast kogemusest. "Oluline on ka asjaolu, et tegeletakse tänavaspordiga – tervislikuks eluviisiks ei ole alati vaja trennisaali või kalleid vahendeid, sporti saab teha ka pargis või koolistaadionil," lisas ta.

Suvistele võistlustele eelnesid alates veebruarikuust treeningud Mehaanikakoolis, Kuristiku Gümnaasiumis, Lasnamäe Gümnaasiumis ja Läänemere Gümnaasiumis, lisaks veel Lasnamäe Sportmängude majas. Projektiga on aga oodatud liituma ka kõik teised huvitatud koolid.

 

Laadimine...Laadimine...