FOTOD! Lauluväljakul näidati haruldasi draakoneid

"Kassid, närilised, papagoid, sisalikud, Mehhiko veedraakon, Hiina veedraakon, kameeleonid, boamaod," loetles ZOOexpo näituse korraldaja Keisi Lokk loomi, keda Lauluväljakul näha sai.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD! Lauluväljakul näidati haruldasi draakoneid

"Kassid, närilised, papagoid, sisalikud, Mehhiko veedraakon, Hiina veedraakon, kameeleonid, boamaod," loetles ZOOexpo näituse korraldaja Keisi Lokk loomi, keda Lauluväljakul näha sai.

"Ainult laupäeval 22 aprillil näeb ZOOexpo näitusel Lauluväljakul albiinosid Aafrika hiidtigusid ja siinmail väga haruldast Mehhiko tömpsuu-veedraakonit ehk aksoloti," rääkis näituse korraldaja Keisi Lokk.    
 "Kassid, närilised, papagoid, sisalikud, Mehhiko veedraakon, Hiina veedraakon, kameeleonid, boamaod," loetles ta erinevaid liike, keda kõike näitusel veel võib kohata. "Need on kõik meie inimeste koduloomad, nende lemmikud, kelle nad toovad laupäeval Lauluväljakule ka teistele näha," selgitas Lokk.  
Enamus loomaomanikke elab Tallinnas, kuid tuleb ka inimesi mujalt, mõned kassiomanikud saabuvad oma lemmikutega ka välismaalt.
Kõige eksootilisemad elukad on Loki kinnitusel reptiilide liigist – Mehhiko ja Hiina veedraakonid ja ka üks eksootiline sisalik.
 
"Need reptiilid ongi ehk ühed huvipakkuvamad loomad, mida naljalt Eestis ei kohta," rääkis korraldaja ja lisas, et  neid väikeseid draakoneid ei maksa karta, nad on akvaariumis ja kedagi ära ei söö.
 
Näitusel on ka üllatused, nagu maiusutusi jagav laulev kass Tom. "Nendest üllatustest,  ma praegu lähemalt ei räägiks. Kes kohale tuleb, see näeb ja kuuleb siin teda ise," jäi Lokk selles osas salapäraseks.  Asja tegi põnevaks veel see, et loomad hakkasid omavahel võistlema. On nii näriliste, linnukeste kui teiste võistlused. "Näiteks rotid võistlevad omavahel selles, kellel on kõige pikem ja kellel kõige lühem saba. Meresigade hulgast selgitatakse välja kõige kiirem sööja ehk kes neist  jõuab esimesena kapsalehe kinni pista. On ka küülikute tõkkejooks," rääkis Lokk. "Lindudel mõõdetakse nokki ja vaadatakse, kellel on kõige pikem nokk.  Igal liigil on oma võistlus."
 
Eliitkassiklubi Jessy, kes seda näitust korraldab, alustas 1999. Aastal  kassinäitustega, nüüd saavad nende korraldatud üritusel osaleda  võtta kõik loomaliigid ja linnud.
 
Näitusekülastajad saavad ka endale valida kodulooma turvakodu kasside seast.
 
 

Laadimine...Laadimine...