FOTOD! Linn muutis Mustamäe kooli 3 miljoni eest imekauniks

"See kooli algus on meile ajalooline hetk, kuna saime täielikult renoveeritud, heleda, rõõmsameelse ja kaasaegsete tingimustega koolimaja," ütles Mustamäe reaalgümnaasiumi direktor Natalja Vergun.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD! Linn muutis Mustamäe kooli 3 miljoni eest imekauniks

Ragne Jõerand

"See kooli algus on meile ajalooline hetk, kuna saime täielikult renoveeritud, heleda, rõõmsameelse ja kaasaegsete tingimustega koolimaja," ütles Mustamäe reaalgümnaasiumi direktor Natalja Vergun.

Veel viimast päeva on  Mustamäe reaalgümnaasiumis vaikne ja majas hõljub vastremonditud hoonele omane mõnus värske värvi ja puidulõhn.  Suur ja uhke spordisaal kiiskab suvepäikese viimaste kiirte käes, otsekui uhkeldades oma verivärske lakkpõrandaga, matid, pallid jm sporditarbed on viksilt võimla seinte ääres  rivis, oodates lapsi, kes kohe-kohe neile elu sisse puhuvad.

Mugavad pesuruumid

Sarmet OÜ töömehed puurivad allkorrusel metalli, et garderoobid paika saada. "Meie paneme praegu siia uusi garderoobe ja teeme muid metallitöid," lausus meistrimees Raivo Silluste Saramet OÜ-st. "Tööd on sujunud plaanipäraselt, nüüd vaja anda vaid viimast lihvi. Pole muretki, et enne koolialgust saab kõik kenasti paika."

Direktor Natalja Vergun käis rahuloleva pilguga mööda vaikset koolimaja ringi ja vaatas, kas kõik on ikka 1. septembriks valmis. "Remont kestis terve aasta ning selle ajaga on kool muutunud nii seest- kui ka väljastpoolt," rääkis Vergun. "Hoone pindala on suurenenud umbes kolmandiku võrra. Nüüd on heas mõttes "disainitud" garderoob nullkorrusel, kus igal klassil oma boks. Meil on ka eraldi keraamikakoda."

Eriti head meelt teeb direktorile kooli uuenenud spordikompleks: "Nüüd on meil nullkorrusel kaks väikest spordi- ja mängusaali, mis võimaldavad tegelda karate, maadluse, võimlemise jms. Esimesel korrusel on suur võimas spordisaal, mille pindala on u 600 m2."

Saalides on kasutatud kvaliteetseid ja vastupidavaid materjale, mis sobivad ka professionaalse spordi jaoks. Saalide kõrval asuvad  avarad ja mugavad pesuruumid.

Mustamäe reaalgümnaasiumi gümnasistid, kes on pikki aastaid õppinud küll armsas, aga veidi vanamoodi koolimajas, saavad sel sügisel rõõmu tunda uutest moodsa tehnikaga varustatud keemia-füüsika ja tööõpetuse klassidest.

Uue näo sai raamatukogu, kus nüüd asuvad lugemissaal ja raamatute hoidla ühes kohas. "Kolmandale korrusele saime juurde 36-kohalise arvutiklassi, mis lubab korraldada tunde ja koolitusi suurematele rühmadele. Ka on meil neljandal korrusel nüüd konverentsisaal, kuhu mahub 72 inimest," ütles Vergun.

Vanemad kooli ilust vaimustuses

Veel on korda tehtud kooli töös hoidev taristu – vee- ja kanalisatsioonitorud, soojustrassid, nõrkvoolusüsteemid ja ventilatsioon. 

"Ma olen väga rõõmus, et meie kool näeb nüüd nii kaunis välja – vanemad ei suutnud oma rõõmu varjata, kui nägid, et meie kool on nüüd nii helge ja valge, klassiruumi seinad õrnalt roosad  ja  nende lapsi on ootamas uued koolipingid," ütles Mustamäe reaalgümnaasiumi algklasside õpetaja Larissa Budnitskaja. "Tänavu esimesse klassi tulijad saavadki kogu kooliaja veeta nii kaunis koolimajas."

Mustamäe reaalgümnaasiumi remont läks maksma ligi 3,25 miljonit eurot. Vergun tänas kogu koolipere nimel linna "Kool on tõesti nagu teine kodu nii õpilastele kui ka kooli töötajatele, sest seal veedame ju kolmandiku ööpäevast," mainis ta. "Alati on ju meeldiv, kui sinu kodu on mugav, hubane, puhas ja turvaline."

Korda said paljud linna koolid

Linn on käesoleval aastal korrastanud 100 000 euro eest Tallinna reaalkooli fassaadi ja 17 000 euro eest Kesklinna Vene gümnaasiumi fassaadi. 17 000 euro eest sai Laagna lasteaed-põhikool endale uue piirdeaia. Täiskasvanute gümnaasiumil on uus inva-WC. Tõnismäe reaalkoolis tehti remonti ligi 10 000 euro eest.

Linnal on veel raha varuks, et remontida tehnikagümnaasium, Õismäe Vene lütseum ja Pääsküla gümnaasium ning teha   Merivälja koolile juurdeehitus.

Koostöös erafirmadega on viimase kümne aasta jooksul saanud korda 20 kooli. Linna erapartnerid hoolitsevad, et koolid oleks endiselt heas korras.

 

21images
Laadimine...Laadimine...