FOTOD! Loomatsirkuste vastased näitasid, et loomad kuuluvad loodusesse

Samas kohas esines vendade Zapašnõide tsirkus 40 loomaga. Meeleavalduse eesmärk oli nõuda loomatsirkuste kiiret keelustamist ja kuni keelustamiseni olemasolevate tsirkuste ranget kontrollimist.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD! Loomatsirkuste vastased näitasid, et loomad kuuluvad loodusesse

Samas kohas esines vendade Zapašnõide tsirkus 40 loomaga. Meeleavalduse eesmärk oli nõuda loomatsirkuste kiiret keelustamist ja kuni keelustamiseni olemasolevate tsirkuste ranget kontrollimist.

Tallinnas Tondiraba jäähalli ees toimus teisipäev õhtul meeleavaldus loomade kasutamise vastu tsirkustes, piketile kogunes korraldajate hinnangul üle 200 inimese.

17images

Samas kohas esines vendade Zapašnõide tsirkus, mis tõi endaga kaasa üle 40 looma, nende hulgas 15 lõvi ja tiigrit. Meeleavalduse eesmärk oli nõuda loomatsirkuste kiiret keelustamist ja kuni keelustamiseni olemasolevate tsirkuste ranget kontrollimist.

Meeleavaldusel osales üle 200 inimese. Üritusel kõlasid kõned, mis selgitasid, miks on tsirkus lahutamatult seotud loomade väärkohtlemisega. Meeleavaldajad kandsid plakateid nõudega lõpetada loomade väärkohtlemine. Samuti esines loomadeta tsirkusetrupp OMAtsirkus, kelle akrobaadid näitasid, et tsirkust saab edukalt teha ka ilma loomadeta.

"Meil on hea meel, et nii palju inimesi tuli kohale ja näitas, et ei toeta loomade väärkohtlemist tsirkustes. Jätkame kindlasti oma tööd, et loomatsirkused Eestis keelustataks. On aeg viia seadused kooskõlla kaasaegsete väärtushinnangutega," kommenteeris organisatsiooni Loomade Nimel pressiesindaja Anita Jürson.

Ligi 5000 inimest on edastanud Eesti ametiasutustele kirja palvega keelustada loomade kasutamine tsirkustes. Üleskutsega on liitunud ka mitmed tuntud inimesed, näiteks Saara Kadak, Maksim Galanin ja Mick Pedaja.

Maaeluministeerium on teatanud, et valmistab ette eelnõud teatavate loomaliikide kasutamise keelustamise kohta tsirkustes, kuid loomakaitsjad on rõhutanud, et seadusemuudatus tuleks ellu viia kiiremini. Praeguseks on loomatsirkused täielikult või osaliselt keelustatud mitmetes riikides, sealhulgas Austrias, Belgias, Taanis, Rootsis, Soomes ja Tšehhis.

Meeleavalduse korraldasid organisatsioon Loomade Nimel ja MTÜ Loomus. Meeleavaldusega liitusid Eesti Loomakaitse Selts, Varjupaikade MTÜ, Nurru Ometi, Pesaleidja, Kassiabi, Kasside Turvakodu, Kelmiküla kassijaam ja Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu. Meeleavaldusel astusid üles ka kaasaegsete tsirkuste artistid OMAtsirkusest ja tsirkusestuudiost Folie.

 

LOE KA: LOOMAKAITSJA: Lõbus tsirkuseetendus on loomade jaoks lõputu hirmu ja piinamise kadalipp

Laadimine...Laadimine...