FOTOD! Maiste: pärast lõunat kui inimene juba väsinud, on hea kaela ja selga sirutada!

Täna tunnustas linn Tallinna Kiirabi koolituskeskuse saalis linnas tervist edendavaid töökohti loonud firmasid ja asutusi.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD! Maiste: pärast lõunat kui inimene juba väsinud, on hea kaela ja selga sirutada!

Kai Maran

Täna tunnustas linn Tallinna Kiirabi koolituskeskuse saalis linnas tervist edendavaid töökohti loonud firmasid ja asutusi.

Tallinna linnavalitsuse tänukirjad andis üle abilinnapea Merike Martinson, kes ütles, et hindab eriliselt selliseid organisatsioone, kes loovad oma töötajatele tervistedendavaid võimalusi.

12images

"Just edukad organisatsioonid on mõistnud, et luues oma töötajatele võimalusi oma tervisega tegelda ja ennast ka sel alal arendada, tähendab see ettevõtte jaoks loovat ja teotahtelist töötajaskonda, kes need ettevõtted ja asutused just edukaks teevadki," ütles Martinson:
    
Tänukirjad said 21 tööohutust ja terviseedendust hindavat asutust ja ettevõtet.

Ericsson Eesti AS tööohtusjuht Olav Erikso ütles ajalehele Pealinn, et ettevõttes hinnatakse tervislikku elustiili kõrgelt ka juhtide seas.  

"Kuigi oleme igal aastal osalenud mitmetel jooksuüritustel, näiteks maratonidel, mõtlesime tänavu teha midagi regulaarsemat oma tervise heaks," rääkis Erikso. "Maratonid on oma olemuselt ju ühekordsed üritused, kuid inimesed peaksid sama võimaluse pikal perioodil regulaarselt sportida. Nii andsime töötajatele võimaluse osaleda Stamina jooksusarjas, seda aprillist septembrini igal nädalal kahel päeval. Enamus meist, ka juhtkonna seast, käis kohal igal nädal. See kujunes põnevaks, mida võtsid pühendumusega ka ettevõtte juhid. Kavatseme kindlasti jätkata. Praegu käib meil personaaltreeningute programm oma ala asjatundjate juhendamisel nende jaoks, kes tõesti oma tervisenäitajaid paremuse poole muuta tahavad.

Ja kolmandaks - oktoobri alul läksime kaasa sellise toreda ettevõtmisega nagu siseterviserajad ja tegime endale juurde 625 meetrit siseterviserada. Rajal on eri laadi nn tervisepunktid, kus inimesed saavad teha venitusi ja oma osavust proovida. Põhimõtteks on, et saab koos kolleegiga tööasju arutada ja samal ajal ka terviserajal kõndides oma füüsilist toonust tõsta."

Transpordi- ja logistikakontserni AS GoGroup tänukirja vastu võtnud Ingrid Käo ütles Pealinnale, et sporti tehakse ka töölaua taga.

"Oleme loonud ettevõtte töötajatele virtuaalse keskkonna, kus igaüks saab vaadata, kuidas õigesti virgutusvõimlemist teha," rääkis Käo. "Mina näiteks tõusen aeg – ajalt nüüd oma töölaua tagant püsti ja teen virgutusvõimlemise harjutusi täiesti teadlikult. Õpetaja on meil sirgunud meie oma töökeskkonnast. Üks inimene tõi muusika, teine ütles, et mina võin juhendada. Kui keegi harjutused ära unustab, saab virtuaalsest keskkonnast järele vaadata. Seal on ka oma nõuandenurk ja kord aastas on meil võistlusedki. Virtuaalses keskkonnas on näha ka võistluse tulemused ja kommentaarid."

Anneli Maiste AS GoGroup ütles, et õiged võimlemisnipid näitavad kätte grupitreeningud.

"Tervispäevadel räägime alati ka tervislikust toitumisest," rääkis Maiste. "See aitab ka raske päevaga toime tulla. Kui tunneme väsimust ja vajame virgutust, aitab võimlemine. Esmaspäeval ja neljapäeval on meil 20 minutit ühist võimlemist juhendaja abiga. Eriti pärast lõunat kui inimene juba väsinud, on hea kaela ja selga sirutada!"

Linn tunnustas ettevõtteid, kus korraldatakse tervisealaseid koolitusi ja sündmusi, kus töökohad on kuulutatud tubaka ja uimastivabaks, kus aktiivselt osaletakse TET võrgustikus ja kus jagatakse oma häid praktikaid teistele tööandjatele.
Tänukirjad said ABB AS, Eesti Loodusmuuseum, Elektrilevi OÜ, Ericsson Eesti AS, Estover OÜ, GO Group, Häirekeskus, Ida-Tallinna Keskhaigla, Kalevi Veekeskus OÜ, Maksu- ja Tolliamet, Maanteamet, Omniva AS, Proekspert AS, Päästeamet, Siseministeeriumi infotehnoloogia ja arenduskeskus, Stora Enso Eesti AS, Kaubamaja AS, Tallinna Vesi AS, Tamro Eesti OÜ, Tervishoiumuuseum ja Reval Sport.

Laadimine...Laadimine...