FOTOD: Nõmme jaamahooned said uue kuue

Hiljuti jõudsid lõpule Nõmme linnaosas asuvate endiste jaamahoonete korrastustööd, millega alustati eelmisel suvel. 

Pilt: Nõmme Linnaosa Valitsus

FOTOD: Nõmme jaamahooned said uue kuue

Toimetaja: Sandra Lepik

Hiljuti jõudsid lõpule Nõmme linnaosas asuvate endiste jaamahoonete korrastustööd, millega alustati eelmisel suvel. 

10images

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul ei täida kunagised raudteejaamad enam ammu oma esialgset funktsiooni ning neile on leitud uus otstarve. "Eelmise aasta alguses reastati kõikide jaamahoonete puhul vajalikud tööd ning tegevuskava lepiti eelnevalt kokku muinsuskaitsega. Viie jaamahoone korrastustöödele kulus ligi 161 000 eurot," selgitas linnaosavanem.

1930. aastal põlevkivituhktellistest ehitatud Rahumäe jaamas tegutseb Nõmme vaba aja keskuse laste mängujaam. Tööde käigus renoveeriti ja soojustati põrand ning paigaldati ventilatsioonitorustik, samuti renoveeriti välisuks.

Nõmme jaamahoone sai praeguse välisilme 1930. aastal. Ühes tiivas asub Nõmme muuseum, teises restoran Elsa. Tööde käigus puhastati ja värviti katus ning katuseräästad, parandati tulemüüri ja korstnaid, akna silluseid, pööninguaknaid, remonditi Nõmme keskuse poolset fassaadi. Nõmme jaamahoones on kavas jätkata santehniliste töödega ning selleks aastaks on eelarvesse planeeritud 37 500 eurot.

1929. aastal samuti põlevkivituhktellistest valminud Hiiu jaamahoones rendib ruume IT-TV remondi töökoda. Tööde käigus paigaldati pööningule katuse aluskate ning soojustus, parandati akna sillust ning korstnapitsi.

Kivimäe jaamahoone sai praeguse välisilme 1937. aastal, ruumid on koduks Nõmme Vanameeste Klubile. Jaamahoonel värviti ja puhastati katus, laoti uuesti korstnapitsid, remonditi äravajunud tellisposti ja sillust ning krohviti ja värviti katusealust lage.

1934. aastal praeguse välisilme saanud Pääsküla jaamas tegutseb Nõmme vaba aja keskuse eakate päevakeskus. Põhjalikum remont tehti seal ülemöödunud aastal. Praeguste tööde käigus paigaldati soojuspump ning tehti katusele tuulutid, puhastati välisuksi ning üks ustest vahetati välja.

Laadimine...Laadimine...