FOTOD! Noored maalisid Tallinna Lauluväljakule uue ja rõõmsa näo

"Let´s colour!" projekti raames värvis ja maalis üle 100 noore ja vabatahtliku kunstihuvilise Lauluväljaku vanu kassamaju. Väravates asuvad kassamajad said värske ja rõõmsa ilme.

Pilt: Lauluväljak

FOTOD! Noored maalisid Tallinna Lauluväljakule uue ja rõõmsa näo

"Let´s colour!" projekti raames värvis ja maalis üle 100 noore ja vabatahtliku kunstihuvilise Lauluväljaku vanu kassamaju. Väravates asuvad kassamajad said värske ja rõõmsa ilme.

"Üks sõna ja sõnum, mis terve päeva kokku võtab ja ka läbi päeva kõlas, on - …. rõõm. Kõike tehti lihtsalt rõõmu pärast. Ja võib-olla just seetõttu sündis selline siiras, aus ja ehe rõõmsameelne tänavakunsti teos, mis usutavasti rõõmustab kõiki, kes seda juba sel aastal näevad. Ja neid ei ole vähe – koos turistidega külastab Lauluväljakut igal aastal 500-600 000 inimest. Lisaks kõik need autodega möödasõitvad inimesed, kes Lauluväljakust möödudes näevad, et Lauluväljak on muutunud rõõmsamaks. Mina igatahes olen veel rõõmsam!" nii võttis Lauluväljaku juhataja Riho Rõõmus kokku eilse suure värvimise päeva Lauluväljakul.


"Let´s colour!" projekti raames toimus laupäeval  27. mail Tallinna Lauluväljakul suur värvimise päev. Päeva raames värvis ja maalis üle 100 noore ja vabatahtliku kunstihuvilise Lauluväljaku vanu kassamaju. Väravates asuvad kassamajad said värske ja rõõmsa ilme.

Kavand, mille järgi maalimistööd teostati, tuli Nissi Valla Kultuurikeskuse noortelt,  keda juhendasid noorsootöötaja Ott Jeeser  ja Turba kooli õpetaja Piret Tamm. Töö nimi on "Peegeldused". ""Peegeldused" põhineb eestlase omailma​ märksõnadel. Me esitame rea kujundeid, mis esinevad jadas. Siin on lahti joonistatud ainult osa võimalikest kujunditest. Tegu on meie loodud sõna- ja kujundimänguga​, mille abil oleme võimelised joonistama lõpmatu rea omailma jutustust. Leiame, et see ilmestab meid ja meie noorte mõtlemist väga hästi.", kommenteerib Ott Jeeser. "Näeme, et kala on nagu wifi ja rong nagu porgand!".
 
Kavandi kinnitas žürii, kuhu kuulusid Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Akzo Nobel Baltics AS, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakond, linnadisainer, Riiklik Muinsuskaitseamet, Eesti Kunstimuuseum, üks tegev maalikunstnik ja SA Tallinna Lauluväljak.

"Let's Colour!" on ühiskondlik ja kogukondlik projekt, mis toimub Eestis laste ja noorte kultuuriaasta "Mina ka!” raames koostöös Akzo Nobel Baltics AS-i ja SA Tallinna Lauluväljakuga. 


 
AkzoNobel on juba aastaid sellenimelist projekti maailmas vedanud eesmärgiga muuta linnaruum rõõmsamaks, värvilisemaks ja elamisväärsemaks. Eelkõige toetatakse ühiskondlike objektide värvimist, mis mängivad ka kogukondlikult olulist rolli.

Toetajad: Akzo Nobel Baltics AS, SA Tallinna Lauluväljak, laste ja noorte kultuuriaasta "Mina ka!”,  Fere OÜ, PremiaFoods AS, Põltsamaa Felix AS, Tere AS ja vabatahtlikud.

 

Laadimine...Laadimine...