FOTOD! Rahvamass Hirvepargis: ilma Savisaareta oleme hukule määratud!

"Andke linnapea tagasi, andke linnapea tagasi! Ilma Savisaareta oleme hukule määratud," skandeerisid inimesed täna pärastlõunal Hirvepargis otse Wismari tänaval asuva riigiprokuratuuri maja ees, avaldades oma protesti Savisaare linnapeaametist kõrvaldamise vastu. "Me koguneme siia igal kolmapäeval kell 13.15, kuni me saame oma linnapea tagasi," lubas rahvas.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD! Rahvamass Hirvepargis: ilma Savisaareta oleme hukule määratud! (10)

Ragne Jõerand

"Andke linnapea tagasi, andke linnapea tagasi! Ilma Savisaareta oleme hukule määratud," skandeerisid inimesed täna pärastlõunal Hirvepargis otse Wismari tänaval asuva riigiprokuratuuri maja ees, avaldades oma protesti Savisaare linnapeaametist kõrvaldamise vastu. "Me koguneme siia igal kolmapäeval kell 13.15, kuni me saame oma linnapea tagasi," lubas rahvas.

Täna pärastlõunal olid paarkümmend inimest kogunenud Tallinnas Hirvepargi veerele, et anda taaskord riigiprokuratuurile mõista, et rahvas pole rahul prokuratuuri otsusega Edgar Savisaar linnapea ametist kõrvaldada. Kuna prokuratuuri esindajad ei pidanud vajalikuks avalikult miitingule kuulama tulla, mida rahval neile öelda on, pöördus miitingu üks korraldaja keskerakondlane Märt Sults prokuratuurihoone poole.

"Härra maja, lugupeetud maja  – me vestleme sinuga, nii et kuula meid. Sa oled väga auväärses eas, aga siiski saavad ka nooremad põlvkonnad sulle mõtteid juurde anda, palun kuula, mis meil öelda on," ütles Sults.

17images

Kuna pole kindel, millist häält prokuratuur paremini kuuleb, siis tegi Märt Sults rahvale ettepaneku proovida end kõrgetele riigiametnikele kuuldavaks teha menulaulu "Naabrimehe talgud" parafraseerimisega: "Tuul vist oli vastagi, andke Ets meil tagasi, Ets tagasi jaa, jaa, jaa," millega rahvas innukalt ühines.    

"Miks tahetakse heita Savisaarele varju, teda mustata ja diskrediteerida?" paiskas Jaanus Riibe õhku retoorilise küsimuse, millele rahvas kui üks mees vastas valju kajana. "Miks see on nii, miks see on nii, miks see on nii? Kus on õiglus?!"

"Täpselt kuus kuud ja üks päev tagasi esitati Edgarile kahtlustus. Kui kahtlustus on, miks pole siiani süüdistust? Ma küsin sinult, maja, kas see maja töötab nii, nagu peab demokraatlikus riigis töötama, või ei tööta? Kas meil on kaks Eestit, kus ühes Eestis kehtib üks õiguskord ja teises teistsugune õiguskord?" nõudis Sults aru.   

Aga vanalt prokuratuurimajalt vastust ei tulnud, liiatigi siis veel seal sees olevatelt otsustajatel.

"Täna seisame siin, et tuletada kõigile meelde, et on aega jagada rahvaga tõendeid ja argumente, mille alusel on linnapea ametist kõrvaldatud, ja kui neid pole, siis tuleb võtta selle aktsiooni korraldajatel endil vastutus," leidis Riibe.

"Lõputu venitamine, kus kaitsetul inimesel ei lubata teha oma igapäevast tööd, ei lubata omada sissetulekut, on väga jõhker karistus. Head inimesed, olgem julgemad küsima küsimusi ja kahtlema ja tegema kriitikat!"

Oudekki Loone lisas, et kuigi täna on väga päikeseline päev, on aasta karm. "See on aasta, kus me peame võitlema oma vabaduse eest, sest Eesti demokraatiat üritatakse hävitada. Meil on ju demokraatlikult valitud linnapea, keda üritatakse maha võtta ebademokraatlike meetoditega ja keda süüdistatakse seitsmes surmapatus, aga keegi talle tõendeid ei näita. Tema kaitsja ei tea, miks linnapea on eemaldatud töölt. Aga meil on head linnapead vaja ja Edgar on hea linnapea!"

 ---

Penisonär Tiina-Kristiina: mina olen rohelise lindi jünger!

Soovin linnapeale palju tervist! 

Meil on kõik paremaks läinud: meil on ühistransport, meil on pensionäride ravimisoodustus. Mida veel üks hing võiks tahta? Meil on linnapoed ja nüüd on meil oma pank ka!

Sügisel on muudatusi oodata -  jõustruktuuridelt võetakse läbiotsmisorderit ainult kohtu kaudu.

 

Penisonär Maare: praegune valitsus ei taha Edgarit, sest ta on liialt tark, aga lolle on ju kergem juhtida!

Tore, et inimesed tulevad kokku. Ei saa ju lasta sellel asjal niimoodi edasi minna. No kas see on siis õige asi, et Edgar Savisaar ei saa edasi teha oma tööd linnapeana? Igal juhul ta peab saama seda tööd teha. Praegu on nii palju asju Edgari vastu valesti tehtud ja inimesed, kes seda organiseerivad, teavad seda. Praegune valitsus ei taha Edgarit, sest ta on liialt tark, aga lolle on ju kergem juhtida!    

Ma olen väga rahul sellega, kuidas Edgar Savisaar on linnapeana meie linna juhtinud. Teate, kui palju on Tallinn tänu Edgarile edasi arenenud võrreldes teiste Eesti linnadega. Savisaar on kohe nii palju teinud, et ei jõua nimetadagi kõike – vaadake kasvõi, kui puhas see linn on, aga ega see sega opositsiooni karjumast, et kõik on halvasti. Tegelikult on Savisaar linnapeana kõike väga hästi teinud ja mina ütlen, et ta on üks targemaid mehi, kes jääb kindlasti meie ajalukku igaveseks!

 

Paljulapseline ema Sveta: Savisaareta olema hukule määratud!

Mina ja mu tuttavad ja sugulased ei taha Tallinnale kedagi teist linnapeaks, kui vaid Edgar Savisaart. Me kõik armastame teda ja ilma tema juhtimiseta oleme me kõik hukule määratud. Meie riigis toimuvad sellised asjad, millega ei saa leppida, ja Edgar näeb seda ja võitleb selle vastu ja inimeste eest. Meie võitleme, kuni saame Edgari endale linnapeaks tagasi. Edgar annab meile kõigile usku!

10 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...