FOTOD! Tallinlased tähistasid autovaba päev rulluisutades ja jalgsimatkates

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu tippsündmuseks on autovaba päev, mis sellel aastal toimus Lasnamäel Pae tänaval Euroopa liikuvusnädala raames.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD! Tallinlased tähistasid autovaba päev rulluisutades ja jalgsimatkates (5)

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu tippsündmuseks on autovaba päev, mis sellel aastal toimus Lasnamäel Pae tänaval Euroopa liikuvusnädala raames.

Päeval suleti Pae tänava Peterburi maantee ja Punase tänava vaheline lõik autoliiklusele. Traditsiooniliselt toimus autovabal päeval giidiga jalgsimatk ja jalgrattaretk, mis oli  kõigile tasuta. Sel aastal oli huvilistel võimalus osa võtta jalgsi ajaloomatkast Sikupilli asumis ja Pae pargis või jalgrattaretkest "Lood Lasnamäe loodusest ja arhitektuurist".

37images

Ajaloomatkal jalutatai läbi vana Sikupilli eeslinna, räägiti  Dvigateli tehase ja raudtee ajaloost ning tutvustati Pae pargiga, kust omal ajal linna ehitamiseks kive murti. Jalgsimatka giidiks oli  Gustav Adolfi Gümnaasiumi ajalooõpetaja Jaak Juske, kelle jalgsimatkad Tallinna ajaloolistes kohtades ja asumites on saanud populaarseks pealinna ajaloohuviliste seas.

Jalgrattaretkel "Lood Lasnamäe loodusest ja arhitektuurist" oli kavas 17 peatust, mis viisid  huvilised tutvuma näiteks Sikupilli asumi arhitektuuriga, Tondiraba jäähalliga, õigeusu kirikuga, Tallinna Lauluväljakuga, KUMU-ga, Suhkrumäe paljandiga, meteoriidi kraatriga, Jüriöö pargiga ja teiste piirkonnas paiknevate huvitavate ehitiste ja kohtadega. Jalgrattaretke giidiks oli  arhitektuuriajaloolane Mihkel Karu.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuud korraldatakse Tallinnas viiendat korda ja seda koordineerib Tallinna keskkonnaamet.

5 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...