FOTOD! Tallinna bussijaamas sai kogeda laupkokkupõrget

Bussiettevõtted Lux Express, Simple Express ja Tallinna bussijaam korraldasid täna Tallinna bussijaamas kõikidele soovijatele laupkokkupõrkeid, mida sai proovida spetsiaalsel simulaatoril.

Pilt: Lux Express

FOTOD! Tallinna bussijaamas sai kogeda laupkokkupõrget

Bussiettevõtted Lux Express, Simple Express ja Tallinna bussijaam korraldasid täna Tallinna bussijaamas kõikidele soovijatele laupkokkupõrkeid, mida sai proovida spetsiaalsel simulaatoril.

Simulaatoril said kõik soovijad kogeda laupkokkupõrget, mis toimub 7 km/h kiirusel ja veenduda, et juba nii väikesel kiirusel on löök vägagi hästi tajutav ning turvavöö kasutamine on hädavajalik. "Turvavöö, ka kahe punkti turvavöö, hoiab inimese paigal, st liiklusõnnetuse korral ei paisku ta istmelt minema, mis on õnnetuses turvalisuse seisukohalt kõige olulisem," sõnas Lux Expressi juhatuse esimees Hannes Saarpuu.

19images

Eesti bussireisijatest kinnitab enda sõnul alati turvavöö 50% reisijatest, samas kasutab autos alati turvavööd nii ees- kui tagaistmel enda sõnul lausa 91% Lux Expressi küsitlusele vastanutest.

Kokkupõrkepinki testis ka laulja Daniel Levi Viinalass, kes sagedase bussireisijana kinnitab alati turvavöö nii autos kui bussis. "Tulin tänagi just bussiga Tartust ja turvavöö oli küll kinnitatud. Juba see 7 km/h kiirusel toimunud kokkupõrge oli hirmuäratav ning ilma turvavööta ei püsiks küll paigal. Suuremal kiirusel toimuvast avariist ei taha mõeldagi," kommenteeris laulja.

Maanteeameti ennetustöö osakonna eksperdi Diana Okase sõnul tagab kinnitatud turvavöö nii reisija enda kui ka teiste salongis viibivate inimeste ohutuse. "Turvavööta sõitja paiskub kokkupõrke korral kiirusel 90 km/h liikuvas sõidukis inertsi mõjul ette mitme tonnise raskusena," selgitas Okas ja tuletas meelde, et reeglina eesoleva istme seljatugi sellele vastu ei pea ning nii võib turvavööga kinnitamata sõitja ennast ja oma eesistujat vigastada või tappa.

Samas võib turvavöö vigastustest päästa vaid siis, kui see on kinnitatud õigesti. Turvavöö kinnitamisel tasub võtta seljast paksud üleriided või need eest avada ning kinnitada turvavöö nii, et see jookseks võimalikult vastu keha.

Kokkupõrke testid toimusid Politsei- ja Piirivalveameti, Maanteeameti, bussiettevõtete Lux Express ja Simple Express ning Tallinna bussijaama ühise kampaania "Kinnita bussis turvavöö!" raames. Kampaania juhib tähelepanu, et lisaks professionaalsele bussijuhile, tehniliselt korras bussile, liikluseeskirjadest kinnipidamisele ja nõuetele vastavatele teeoludele, tagab reisija turvalisuse suurel määral ka tema enda käitumine.

Laadimine...Laadimine...