FOTOD! Täna avatud Lasnamäe ökosauna ootab rahvast saunamees

"Suur tänu linnale ja Edgar Savisaarele, ehitajatele ja kõigile organisaatoritele suurepärase kingituse eest. Meie lasnamäe pensionärid oleme väga rõõmsad, et meil nüüd viimaks on olemas saun. Saun on meie inimeste tervise alus, kui inimene saab saunas käia, siis on tema ihu ja hing terved ja tal on rõõm elada," sõnas 83-aastane Ljubov Uiganova.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD! Täna avatud Lasnamäe ökosauna ootab rahvast saunamees

Ragne Jõerand

"Suur tänu linnale ja Edgar Savisaarele, ehitajatele ja kõigile organisaatoritele suurepärase kingituse eest. Meie lasnamäe pensionärid oleme väga rõõmsad, et meil nüüd viimaks on olemas saun. Saun on meie inimeste tervise alus, kui inimene saab saunas käia, siis on tema ihu ja hing terved ja tal on rõõm elada," sõnas 83-aastane Ljubov Uiganova.

Alates kolmapäevast 25. veebruarist saavad kõik soovijad kuu aja jooksul külastada uut vastavatud Lasnamäe ökosauna 3 eurose sooduspiletiga, muidu on tavapilet . Lisaks pakub saunas oma teenuseid kogemustega saunamees, kes õpetab kuidas õigesti leili võtta ja vihelda. 

Täna avati Lasnamäe Pae tn 19/2  Lasnamäe ökosaun, mis on 2013 aastal alanud programmi "Positiivne Lasnamäe" üks osa. "See saun oli lasnamäelaste suur soov ja nüüd on see teoks saanud," ütles sauna avamisel Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Klandorfi sõnul võeti 2011 aastal Tallinnas vastu linna munitsipaalsaunade programm ja selle raames ehitati uued saunad Nõmmele, kesklinna  Raua tänavale ja nüüd Lasnamäele. "Üleüldse esimene saun Tallinnas avati aga 1310 aastal," täpsustas Klandorf.

"Ka sauna asukoht on päris hästi valitud, sest siin kõrval on Pae park ja on ju mugav pärast trenni pargis kohe sauna tulla," nentis abilinnapea  Klandorf.

Neljajalgne saunaline

70 aastane vanaproua Linda tuli Lasnamäe sauna avamisel koos oma karvase sõbra – 10-aastase saksa lambakoeraga, kellel nimeks Lapsuke.

"Ma oli kunagi suur saunaskäija ja tunnen sellest siiani puudust, mul oli isegi oma saun. Praegu elan koos koeraga kahekesi korteris ja ega hästi ei julge vanni minna. Kui juhtub, et ei saa enam  haigete jalgade pärast vannist püsti, siis  on suur mure. Siin saunas ma loodan on abilised olemas, kes aitavad kui vaja," ütles eluaeg autojuhina leibateeninud naine, kes Lasnamäe sauna avamiselegi hoolimata kõrgest vanusest roolis enda ise vana hõbehalli Volgaga.    

Iidne saunamees asub ametisse

"Me ei piirdu ainult saunateenuse pakkumisega vaid toome siia ka saunamehe, kes hakkab edendama saunatraditsioone ning hakkab õpetama inimesi, kuidas paremini leili võtta. Meie nimetus "ökosaun" viitab sellele, et propageerime ja edendame puhast saunakultuuri," ütles uues sauna juhataja Emanuil Uhal.

Saunamees on uuel saunal juba väljavalitud. "Tegemist on mehega, kes esialgu hakkab tööle meeste sauna poolel. Tegemist on kogenud sauntajaga, kes on oma hobikorras saunakultuuri hobikorras arendanud juba 40 aastat ja õppinud seda kunsti ka Venemaal," rääkis Uhal. "Me vaatame, kuidas see asi toimib ja kui tagasiside on positiivne, siis hakkab tööle naiste poolele ka saunanaine."

83-aastane Lasnamäe elanik  Ljubov Uiganova oli sauna avamisele kaasa võtnud lausa tänukirja, mille ta tahtis linnaisadele üle anda. Paraku oli uue sauna avamisele tulnud nii palju uudistajaid, et kõndimiseks käimisraami abi kasutav naine ei pääsenud isiklikult läbi rahvamassi kirja üle andma ja palus oma tänud linnale edastada lehe vahendusel.  

"Suur tänu linnale ja Edgar Savisaarele, ehitajatele ja kõigile organisaatoritele suurepärase kingituse eest. Meie lasnamäe pensionärid oleme väga rõõmsad, et meil nüüd viimaks on olemas saun. Saun on meie inimeste tervise alus, kui inimene saab saunas käia, siis on tema ihu ja hing terved ja tal on rõõm elada," kirjutas Uiganova.

Pae tn 19 kinnistule rajatud saunahoones on kokku 520 m2 põrandapinda. Nii meeste- kui naistesaun mahutavad kumbki 30 saunalist, Raua sauna eeskujul on Lasnamäe saunas ka aurusaun, lisaks on saunahoones tunnidušid, kohvik ja juuksur.

Saunahoone ehitasid Lasnamäe linnasoa valitsuse tellimusel OÜ KRTL ja AS EBC Ehitus, ehitusele ja sisustamisele kulus kokku umbes 870 000 eurot.

Lasnamäe saunas kehtib kuni 23. märtsini kõigile soodushind 3 eurot. Seejärel on saun kuni 5-aastastele lastele (kaasaarvatud) tasuta, 6-17 aastastele kehtib soodushind 3 eurot nädala sees ja nädalavahetusel sooduspilet 5 eurot, tavapileti hind uues saunas on reedest pühapäevani 6.50 eurot.

 

15images
Laadimine...Laadimine...