FOTOD! TLÜ REKTOR: Uue õppehoonega saab meie ülikool valmis!

Täna nurgakivi saanud Tallinna Ülikooli Ursa õppehoones saavad oma ruumid ülikooli esindusvõistkonnad ja koreograafid ning meedia-, kunsti- ja filmiõppurid.

Pilt: Albert Truuväärt
Haridus Tallinn

FOTOD! TLÜ REKTOR: Uue õppehoonega saab meie ülikool valmis! (1)

Marika Metsala

Täna nurgakivi saanud Tallinna Ülikooli Ursa õppehoones saavad oma ruumid ülikooli esindusvõistkonnad ja koreograafid ning meedia-, kunsti- ja filmiõppurid.

17images

Tallinna Ülikooli rektor Tiit Landi sõnul on uue õppehoone valmimisega jõudnud lõpule ülikooli Narva mnt linnaku korrastamine. Uues hoones on ruumid Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi töötajatele.

Samuti saab kaasaegse ilme spordihoone, milles saavad harjutada ja võistelda ülikooli esindusvõistkonnad. Hoonetekompleksi juures on ka saalid koreograafidele. "Selles majas hakkavad olema loominguks paremad võimalused," lausus Land.

Land selgitas, et Tallinna Ülikool säilitab kindlasti rahvuskultuuri. Samas on ingliskeelne õpe osa ülikooli muutumisest rahvusvahelisemaks ning oluline osa ülikooli heal tasemel õppeks. "Tallinna Ülikool kindlasti suudab hoida sellist mõistlikku tasakaalu, et me oleks Eesti rahvuslik ülikool, aga samal ajal ka rahvusvaheline keskkond," ütles Land. "Seda nii üliõpilaste kui ka õppejõudude jaoks."

Uue ülikoolihoone valmimine on Landi kinnitusel oluline ka olukorras, kus aina rohkem peetakse oluliseks kutseharidust. "Ülikoolide ülesanne on kõrghariduse ja rakenduskõrghariduse andmine, selleks on ülikoolidel endal vaja taristut. Need on erinevad asjad, üks on kutseõpe, mida annavad kutseõppeasutused ja teine on kõrgharidus ja rakenduskõrgharidusõpe, mida annab ülikool," lausus Land.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...