Füüsika õhtukursus jätkab täna õhtul aine ehituse uurimisega

Täna toimub Energia avastuskeskuses "Diskreetse füüsika õhtukursuse" viies kohtumine, mille teemaks on aine ehitus ja mikromaailm.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Füüsika õhtukursus jätkab täna õhtul aine ehituse uurimisega

Toimetaja: Sandra Lepik

Täna toimub Energia avastuskeskuses "Diskreetse füüsika õhtukursuse" viies kohtumine, mille teemaks on aine ehitus ja mikromaailm.

Kas sulle tekitasid füüsikatunnid kooli ajal hirmujudinaid või lihtsalt tüütust? Kas tundus, et kui oleksid hoolikamalt kuulanud või et oleks olnud lahedam õps, siis oleksid paremini aru saanud? Äkki oled oma lapse kodutööga aitamisel hätta jäänud? Küsime otse: kas oled vahel soovinud, et saaksid füüsikat otsast peale õppida?

"Diskreetne füüsika õhtukursus" on Energia avastuskeskuse sündmuste sari täiskasvanutele, kes tunnevad huvi füüsika vastu, kuid kel pole tingimata väga palju füüsikast meeles. Kursusel käime läbi füüsika põhiteemad, aga räägime neist praktiliselt, eluliste näidetega. Katseid teeme ka. Esinejateks-juhendajateks on silmapaistvad pedagoogid ja tegevteadlased. 

8. jaanuaril kell 18 Energia avastuskeskuses (Põhja pst 29, Tallinn) toimuval õhtukursuse 5. kohtumise teema on aine ehitus ja mikromaailm. Seekord on laudadel katsevahendid ja proovime katsete abil teooria ka praktikas läbi. Juhendaja on õhtukursuse raames juba korra palava vastuvõtu pälvinud Ingrid Rõigas, kes õpetab füüsikat Viimsi gümnaasiumis.

"Diskreetse füüsika õhtukursuse" kohtumised toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval Energia avastuskeskuses kuni 2020. aasta maikuuni. Üks kohtumine kestab poolteist tundi ning kursusega saab liituda igal ajal. Sissepääs keskusse 5-eurose sooduspiletiga, pileteid saab ette osta veebist. Lisainfot vaata siit

Õhtukursuse toimumist toetab Eesti Teadusagentuur. Õhtukursus toimetab ka Facebookis.

 

Õhtukursuse järgmised kohtumised:

  • 12. veebruaril kell 18 

Kuuenda kohtumise teema on elekter. Juhendaja on Tallinna Nõmme gümnaasiumi füüsikaõpetaja Berit Väli. 

  • 11. märtsil kell 18 

Seitsmenda kohtumise teema on energia. Lektor on Tallinna tehnikaülikooli professor Alar Konist.

  • 8. aprillil kell 18 

Kaheksanda kohtumise teema on soojus ja termodünaamika. Juhendaja on Tallinna ülikooli füüsika doktorant Sander Paekivi.

  • 13. mail kell 18 

Üheksanda kohtumise teema on megamaailm. Lektor on keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi (KBFI) füüsik ja teaduse populariseerija Andi Hektor.

 

Laadimine...Laadimine...