GALERII! Aas: Mustamäe linnaosa kohta võib küll varsti öelda, et valmis!

"Mustamäele on viimastel aastatel väga palju ehitatud," tõdes Tallinna linnapea Taavi Aas. "Aasta tagasi avasime tervisekeskuse, sügisel elamuskeskuse, uue kuue on saanud koolid. Ka kiriku ehitus on jälle lahti läinud."

Pilt: Meelis Piller

GALERII! Aas: Mustamäe linnaosa kohta võib küll varsti öelda, et valmis!

Kai Maran

"Mustamäele on viimastel aastatel väga palju ehitatud," tõdes Tallinna linnapea Taavi Aas. "Aasta tagasi avasime tervisekeskuse, sügisel elamuskeskuse, uue kuue on saanud koolid. Ka kiriku ehitus on jälle lahti läinud."

32images

Kui mullu mais sai Mustamäe kultuurikeskus Kaja nurgakivi, siis tänavu mais võib linnarahvast samas oodata juba avamispidu. Aasa sõnul lubab kahe- kuni neljakorruselise hoone läbi kolme korruse ulatuv puitparketi ja dekooriga suur saal korraldada nii teatrietendusi kui pidada tantsupidu.

"Arvan, et mustamäelased võivad olla oma uue kultuurikeskuse üle uhked!" rääkis Aas. "Kokku kolmesaja kohaga uhket teatrisaali saab kasutada nii teatri- ja kontserdi- kui tantsusaalina. Valguslahendused, heli ja akustika on kõik tehnika viimase sõna järgi. Tunnustatud IT-riigina peame moodsaid lahendusi ka ehituses kasutama hakkama."

Kultuurikeskus Kaja projekteerimisel ja ehitamisel kasutati uudset BIM tehnoloogiat.

"Digitaalne mudel lihtsustab ehitustöid oluliselt, sest efektiivsed tehnilised lahendused saab läbi mängida juba hoone projekteerimisel," rääkis Tulitec OÜ projektijuht Taavi Liiv. "Hoone visuaalist, ehitusmahtudest ja eelarvest saab kohe selgema ülevaate. Kõik ehituslikud tööd kuni mööbli paigutuseni saab 3D mudelil läbi mängitud. Digitaalne saab olema ka keskuse alakorruse teabetahvel, kust ajakava ja piltliku teabe kõrval saab vaadata näiteks videosid."

Lisaks läbi kolme korruse ulatuvale suurele saalile leidub hoones harjutussaale ka harrastajaile.

"Ülakorrusel on kuus väiksemat saali huviringidele," lisas Aas, kelle sõnul leidub seal oma harjutusruum ka bändidele. "Praegu alustame maja sisustamisega, kultuurikeskuse avamispidu saab pidada juba paari kuu pärast".

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul ootab huvilisi kohe sisenedes väike lounge, kus saab teha mitmesuguseid üritusi esitlustest ja konverentsidest haridusasutuste pidudeni.

"Saalid saavad olema ristkasutuses ja ma usun, et see suur teatrisaal teenindab ära mitu piirkonda," ütles Võrk. "Oma üritusi saavad siin mustamäelaste kõrval korraldada nii Haabersti rahvas, Kristiine rahvas ja miks mitte ka nõmmekad. Kõik on väga minimalistlik ja ratsionaalne nagu tänapäeval kohane. Hästi põnev on näiteks seegi, et teatrisaali toolid saab ära peita lava alusesse kambrisse. Kogu maja värvivalik on soojades toonides ja siin pole midagi imestada, sest Mustamäe vapil soe roheline ja soe kollane kõrvuti ju ongi. Vapivärvid on ka sisekujunduses."

Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laatsi sõnul on ehitus igati graafikus. 

"Kui vaadata ehituskulgu, siis maja on valminud tegelikult väga lühikese aja jooksul," sõnas Laats. "Täna on esimene suurem ülevaatus, kus selgub, millal ehitajalt maja vastu võtta saame. Tegemist on suurepärase lahendusega majaga, kus hakkavad tegutsema koos kaks asutust – kultuurikeskus Kaja kõrval ka Mustamäe linnaosa valitsus, kus kõigile tänapäeva nõuetele vastavad kontoriruumid. On ju mugav, kui elanikud saavad kõik teenused ühest kohast kätte. Mustamäe vapivärvides hoone on kodune ja mitmekülgne. Mustamäel ei ole päris oma kultuurikeskust ju olnudki, sest Kaja oli 60-ndatel ehitatud kinoks."

"Mustamäele on viimastel aastatel väga palju ehitatud," tõdes Aas. "Aasta tagasi avasime tervisekeskuse, sügisel elamuskeskuse, uue kuue on saanud koolid. Ka kiriku ehitus on jälle lahti läinud. Nii võib peagi Mustamäe linnaosa kohta võib küll varsti öelda, et valmis!"

"Rahval on kultuurikeskusse hea mugav tulla," lisas Võrk. "Bussipeatus on otse maja ees, saab lühikese jalaväega kohale ja see on väga tähtis."

Mustamäe kultuurikeskuses (Vilde tee 118) on põrandapinda kokku 4000 m2. Uue hoonekompleksi projekteerisid vastavalt arhitektuurikonkursi võistlusülesandele Infragate Eesti AS ja arhitektuuribüroo BOA OÜ, ideekavandi autorid on arhitektid Jürgen Lepper, Anto Savi ja Margus Soonets. Ehitas Nordlin Ehitus OÜ. Hoone maksumus 8,3 miljonit eurot.

Laadimine...Laadimine...