GALERII! Õpetajate maja elustab üheks õhtuks Baskini Vanalinnastuudio

Õpetajate maja hooaeg algab täna õhtul kell 17.00 Kroonisaalis Eero Spriidi ja kunagise Vanalinnastuudio näitlejate programmiga "Meenutades Eino Baskinit".

Pilt: Scanpix

GALERII! Õpetajate maja elustab üheks õhtuks Baskini Vanalinnastuudio

Kai Maran, Pilt: Albert Truuväärt

Õpetajate maja hooaeg algab täna õhtul kell 17.00 Kroonisaalis Eero Spriidi ja kunagise Vanalinnastuudio näitlejate programmiga "Meenutades Eino Baskinit".

20images

Õpetajate maja pakub uuel hooajal õpetust iidsest joogast tänapäevase fotograafiani, eriti palju on tänavu kursusi noortele.

Hooaja avapäeval 6. septembril ootab Õpetajate maja linlasi Eino Baskini õhtule. "Kui Õpetajate maja sai juunis Eino Baskini sünniaastapäeval näitleja bareljeefi, tekkis meil tema lese Veera Tolli-Baskiniga idee siin üheks õhtuks taaselustada Vanalinnastuudio meeleolu," ütles Õpetajate maja direktor Allan Kaljakin.

"Pakkus ju selle maja Kroonisaal kümne aasta jooksul Vanalinnastuudiole tänuväärt lava, mis oma L-kujulise saalilahendusega lubas publikul etendust jälgida kahest küljest. Baskini teater oli nii populaarne, et muidu poleks publik kuidagi ära mahtunud, kui tuli ka teine, väiksem saaliosa lisaks võtta."

Modell, stilistika ja valgus

Meenutusõhtul "Vanalinnastuudio sünnilugu" näeb publik videomeenutusi Eino Baskinist ning kõigile on antud võimalus esitada küsimusi ja vabalt suhelda Vanalinnastuudio kunagiste näitlejatega. "Valgete ümarlaudade taga saab mugavalt ka teed või kohvi juua ja kooki süüa," lausus Kaljakin. "Oleme ka mõelnud pakkuda koostöös praeguse Vana Baskini teatri näitlejatega inimestele vaba kooskäimist edaspidigi.

Ei peaks ju end alati mõnele kursusele kirja panema, et siin majas mugav oleks. Võiks lihtsalt tulla ja nautida seda õhkkonda. Väga tihti tulevadki inimesed Õpetajate majja just selle ruumide ja kohvikutega seotud heade mälestuste pärast."

Sel sügisel pakub maja rekord-arvu ehk enam kui 40 kursust. "Aastaid on olnud populaarsed kodukujundamise, sise- ja aiakujunduse ning avamaa köögiviljade kasvatamise teemad, mille vastu on ergas huvi juba oma kodu loonud naistel," rääkis Kaljakin. "Nüüd oleme noorematele mõeldes uusi tuuli juurde toonud."

Noortele mõeldud õpitoad on Kaljakini sõnul üsna praktilist laadi. "Moejoonistamise ABC on kursus, kus stilist Maarja Siim jagab nippe ja teadmisi, kuidas oma välimust ja garderoobi isikupäraselt täiendada," lausus Kaljakin. "See on praktiline kursus, mille käigus minnakse ka majast välja poodlema. Väga huvitavaks tõotab kujuneda kunstniku ja õpetaja DJ Tarrvi Laamanni õpituba, kus saab selgeks diskorite töövõtted."

Raadiosaate Bashment FM saatejuhina tegutsev Laamann õpetab miksima helikassetilt, vinüülplaadilt, CD-lt, MP3-lt, arvutist või ka telefonist. Kui huvi jätkub, tehakse mõnes avalikus paigas läbi ka üks korralik DJ sessioon.

Sügis toob Õpetajate majja ka mitmeid uusi kunsti- ja fotokursusi, nende hulgas Toomas Volkmanni fotograafia töötoa. "Pildistamine on praegu vaid näiliselt lihtsamaks muutunud, kuid iga nutitelefoni pilt pole veel mõjus portree," nentis Volkmann, kes oma töötoas õpetab nüansirikast portreefoto tegema. "Hea portreefoto ei sünni sugugi lihtsalt."

Omapärane portreefoto

Kursus õpetab koostööd modelli ja fotograafi vahel ning igast osalejast valmib fotosessioonil isikupärane portreefoto. "Portreefoto kolm vaala on modelli valik, stilistika ja valgus," selgitas Volkmann. "Kursusel saamegi teada, kui lihtne või keeruline ühe hea portreefoto lavastamine on. Alustuseks uurime ajaloolise portreefoto nüansse ja omaaegsete menufotograafide hinnatud töid, lõpetame aga praktilise fotoseansiga. Uurime ka Photoshopi võimalusi. Eelnevat kogemust me ei eelda, kursus sobib huvilistele igas vanuses."

Fotomeigi võimalusi tutvustab meigikunstnik Tiina Leesik. "Kunstisuund on Õpetajate majas olnud kogu aeg väga tugevalt esindatud, alates lillemaali õpitoast kuni mitmesuguste fotokursusteni," rääkis Kaljakin. "Algav hooaeg toob uue kunstikursusena õpetaja Silver Pramanni rütmilise ja dekoratiivse joonega juugendjoonistamise kursuse."

Kursustele saab registreeruda Õpetajate maja kodulehe kaudu. "Inimesed seostavad maja akadeemilise õhkkonnaga ja on tihti üllatunud, et õpetame siin ka taro-tõlgendusi, joogat ja meditatsiooni," lausus Kaljakin.

--------------------------


Õpetajate maja ootab sünnipäevale

Õpetajate maja avab hooaja 6. septembril kell 17 programmiga "Vanalinnastuudio sünnilugu", millega tähistab ka maja 59. aastapäeva.
Kohvilauas meenutavad teatrit Roman Baskin, Tõnu Kilgas, Egon Nuter, Viire Valdma, dramaturg Toomas Kall ja Eero Spriit, musitseerivad Olav Ehala ja Lembit Saarsalu.
Kogu kursuste kava leiab kodulehelt www.opetajatemaja.ee

Laadimine...Laadimine...