GALERII: President tänas Eesti tublimaid teenetemärgiga

Täna andis Vabariigi President Kersti Kaljulaid Arvo Pärdi Keskuses teenetemärgid üle inimestele, kelle pühendumus või töö on muutnud Eesti elu paremaks. 

Pilt: Ilja Matusihis
Eesti

GALERII: President tänas Eesti tublimaid teenetemärgiga

Toimetaja: Sandra Lepik

Täna andis Vabariigi President Kersti Kaljulaid Arvo Pärdi Keskuses teenetemärgid üle inimestele, kelle pühendumus või töö on muutnud Eesti elu paremaks. 

Kaljulaid andis Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks inimestele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.

94images

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

Riigipea andis Stoltenbergile Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi, tunnustamaks tema märkimisväärseid teeneid nii Eesti kui kogu NATO julgeoleku tugevdamisel, vahendas BNS. Keerulistel aegadel on Stoltenberg suutnud hoida alliansi ühtsena, seisab põhjenduses.

Kaljulaid andis tänavu riigivapi kolmanda klassi teenetemärgi Heiki Loodile ja Priit Pikamäele. Heiki Loot on endine riigisekretör ja praegune riigikohtu liige. Priit Pikamäe oli kuni veebruari algusnei riigikohtu esimees ning jätkab karjääri Euroopa kohtujuristi ametikohal. 

President andis Timo Soinile Maarjamaa Risti II klassi teenetemärgi Eesti-Soome suhete edendamise eest. 

Maarjamaa Risti III klassi teenetemärgi said Ameerika Ühendriikide krüptograafid Bailey Whitfield Diffie ja Martin Edward Hellman ning Ameerika Ühendriikide majandusteadlane Jeffrey David Sachs.

Maarjamaa Risti IV klassi teenetemärgi andis riigipea Ukraina ülemraada liikmele, Eesti- Ukraina suhete edendajale Borislav Berezale, Eesti aukonsulile Bordeaux`s Prantsusmaal Christian Roger Emmanuel de Barillonile, Eesti toetajale Ukrainas, Tšehhi ettevõtja Tomáš Fialale ning Eesti aukonsulile Põhja-Rein-Vestfaalis Saksamaal Horst-Werner Maier-Hunkele.

Valgetähe teenetemedali erinevaid klasse jagub tänavu nii tuntud ettevõtjatele kui ka muusikutele, teadlastele, kunstnilele, riigiametnikele ning paljudele muude valdkondade säravatele esindajatele. 

Valgetähe kolmanda klassi medali andis president eppevehklejale Irina Embrichiole, ettevõtjatele ja kultuurielu toetajatele Heiti Häälele, Tiit Pruulile ning Mark Aivo Takisele, arhitektuuripärandi hoidjale Fredi-Armand Tompsile, arvutiteadlasele, akadeemikule ning Tallinna Tehnikaülikooli professorile Tarmo Uustalule ja arhitektile Kalle Vellevoogile. 

Valgetähe neljanda klassi teenetemärgi said 29 inimest, nende hulgas suurärimees Oleg Gross, kultuuriajakirjanik Mart Juur, ettevõtja Martin Villing, lavastaja Ivar Põllu, näitleja Madis Kalmet ning prokurör Tatjana Tamm. 

Valgetähe viienda klassi teenetemärgi said 33 inimest, nende seas muusik Jaagup Kreem, kodanikuühiskonna edendaja Agu Laius, ajakirjanik Jaanus Piirsalu, näitleja Rain Simmul, EV100 programmijuht Maarja-Liis Soe, purjespordi edendaja Jüri Šaraškin, muusik Raul Vaigla ja kultuurielu edendaja Mare Mätas. 

Kotkaristi I klassi teenetemärgi sai NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja kindral Curtis Michael Scaparrotti. Ta pälvis teenetemärgi olulise rolli eest alliansi kaitse- ja heidutushoiaku tugevdamisel, liitlaste kohaloleku suurendamisel Läänemere piirkonnas ja NATO ettevaatava planeerimise arendamisel.

President andis Kotkaristi III klassi teenetemärgi Eestis paikneva liitlaste kontingendi ülemale, Ühendkuningriigi kolonelile Giles Richard Harrisele ning kaitseväe ühendatud õppeasutuste ülemale kolonel Enno Mõtsale. 

Kotkaristi IV klassi teenetemärgi said major Silver Andre ning kaitsepolitseiametnikud Katrin Kaitsa, Mait Müürsepp ja Olgert Rõõm.

Kotkaristi V klassi teenetemärgi said riigipealt kaitseliitlane leitnant Deiv Bogens, politseikolonelleitnant Priit Paal, politseikapten  
Kristjan Paesalu ja staabiveebel Andreas Rebane.

Punase Risti teise klassi teenetemärgi said tänavu naistearst ja Tartu Ülikooli professor Helle Karro ning ortopeed ja arstiteadlane Arne-Lembit Kööp.

Eesti Punase Risti kolmanda klassi teenetemedali said puuetega inimeste abistaja Signe Falkenberg, neuroloog Katrin Gross-Paju, onkoloog ja naistearst Kersti Kukk ning Orm Porosaar, kes on lastekirurg. 

Eesti Punase Risti neljanda klassi teenetemärgi said kaheksa inimest ja viienda klassi viis inimest. 

Teenetemärkide kirjeldused leiate siit.

Laadimine...Laadimine...