GALERIID: Tallinn FoodFestil selgusid parim noor kondiiter ja noorkokk

Noorkoka tiitli viis koju Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilane Kristiina Sireli. Parima noore kondiitri tiitli pälvis Elena Bulynina Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest.

Pilt: Liis Reiman

GALERIID: Tallinn FoodFestil selgusid parim noor kondiiter ja noorkokk

Noorkoka tiitli viis koju Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilane Kristiina Sireli. Parima noore kondiitri tiitli pälvis Elena Bulynina Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest.

Eile, 27. oktoobril selgitati Tallinn FoodFestil toimunud kutsemeistrivõistlustel välja parim noor kokk ning kondiiter.

20images

"Ma ei oleks võitu oodanud. Minu kõrval võistles nii palju tugevaid õpilasi, kelle oskused näitasid, et nad on käinud peakokkade juures praktikal. Minu tugevuseks oli ilmselt eelnev võistluskogemus – käisin eelmisel kahel aastal Noorkoka võistlusel abikokana. Täna oli mulle suureks toeks ka minu abikokk Maribel Pirn," ütles Noorkokk 2016, Kristiina Sireli.

Noorkoka võistluse teise koha pälvis Martin Kasperovitš (abikokk Xenia Gavrilovich) Tallinna Teeninduskoolist ning kolmanda koha Aleksander Tamming (abikokk Katleen Roos) samuti Tallinna Teeninduskoolist.

Eesti Peakokkade Ühenduse presidendi ja võistluse peakorraldaja Rudolf Visnapuu sõnutsi oli tänavuste võistlejate tase seinast seina. "Tänase esikolmiku vahel oli tasavägine võistlus ning võitis kõige stabiilsem töö. Kristiina sooritas nii eel- kui ka pearoa heal tasemel. Lisaks oli näha, et tal on tugev võistlusnärv ja positiivne hoiak. Oma töö nautimine ja hea suhtlusoskus on kokatöös tugev pluss," märkis Visnapuu.

Kohtunikud hindasid nii võistlejate boksi puhtust kui ka tehniliste oskuste mitmekülgsust, roa maitset, lõhna ja välimust. Kohtunikekogu koosnes tunnustatud kokanduse valdkonna tipptegijatest, nagu Jarmo Huuhtanen (Electrolux), Dmitri Haljukov (Carmen Catering), Dmitri Fjodorov (Cru), Heidi Pinnak (Tallink City Hotelli restoran City), Eduard Bajraktari (NOOT), ning boksikohtunikeks olid Eero-Olavi Kippa ja Urpo Reinthal (Ylicool).

Võistlust korraldas SA Innove koostöös Eesti Peakokkade Ühendusega ja Profexpo OÜ-ga ning toetasid Euroopa Sotsiaalfond, Haridus- ja Teadusministeerium.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Narva õppekohas teisel kursusel õppiv parim noor kondiiter 2016, Elena Bulynina tunnistas, et ootas auhinnalist kohta, kuid esikoht tuli siiski üllatusena. "Olen võidu üle väga õnnelik! Arvan, et minu võistlustööna valminud tort oli midagi erilist ja kaasaegset võrreldes kaasvõistlejatega, sest lähtusin valmistamisel kaasaegsetest Euroopa trendidest," ütles Elena ning lisas, et tulevikus sooviks luua erafirma ning teha kondiitrivallas midagi erilist.

Noorte kondiitrite kutsemeistrivõistluse teise koha pälvis Nele Linde Tartu Kutsehariduskeskusest ning kolmandale kohale tuli Melita Škliar Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

32images

Kohtunike sõnul oli võistlejate tase võrdlemisi hea ning väga kõrgetasemeliselt täideti hügieeninõudeid, kuid esimene koht eristus selgelt teistest. "Võitjale tõi võidu professionaalsus ja eripära," märkis võistluse peakohtunik ja Toikako Kaubanduse esindaja Marika Aarniste.

Kutsemeistrivõistluste kohtuniku ametit esimest korda proovinud pagari- ja kondiitritootjatele vajalikke tarvikuid tootva firma Pavoni esindaja Mirko Rocchi nautis just Elena töö mitmekesisust: "Ta kasutas tordi valmistamisel väga oskuslikult erinevaid tehnikaid ning tema töö oli nii kujult kui ka maitselt terviklik," lisas Rocchi.

Kohtunikud võtaksid meeleldi mitmed võistlejad tööle. "Oli näha, et tüdrukutel on kondiitri eriala vastu huvi ja nad armastavad seda, mida nad teevad. See on suur väärtus," ütles kohtunik ja Cristella tootearendaja Ilona Õunapuu. "Mitmed tööandjad vahetasid juba täna võistlejatega kontaktandmeid, et neid praktikale või tööle kutsuda," lisas Aarniste.

Võistlust korraldas SA Innove koostöös Profexpo OÜ-ga ja Tallinna Teeninduskooliga ning toetasid Euroopa Sotsiaalfond, Haridus- ja Teadusministeerium, Sveba Dahlen, Promo Cash&Carry, iCake, Vilmix, Toikako Kaubandus ja Eesti Leivaliit.

Laadimine...Laadimine...