"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Georg Otsa kuju ja nõukogude estraad (1)
12. veebruar 2018
Scanpix

Kogu hüsteeriline möll, mis on lahti läinud Gustav Adolfi koolis kavandatud nõukaaegse estraadimuusika kontserdi pärast, paneb kukalt kratsima.

Kuidas me peaksime suhtuma Anne Veskisse ja kõikide muude nõukogude avarusi mõõtnud eesti artistide omaaegsesse muusikasse? Kas alanud olümpia valguses võiks ehk panna käima Tõnis Mägi 1980. aasta Moskva olümpia tunnuslaulu või ei tohi selle totra laulu üle isegi nalja heita?

Ja alles see oli, kui me meenutasime, et Eesti rahvas sõimas Jaak Joalat Kremli ööbikuks, kuid nüüd ei jõua tema andekust ja kuulsust Venemaal ära kiita. Tallinn plaanib rajada kogu Eesti rahva lemmikule, lauljale ja näitlejale Georg Otsale tema 100. sünniaastapäevaks 21. märtsil 2020 mälestusmärgi. Loodame, et Eesti 100. sünnipäeva valguses ei hakata ka näiteks Otsa minevikku ja loomingut vaatama läbi nn ideoloogilise prisma ning tema loomingulist pärandit kuidagi lammutama. Jääme ikka mõistuse juurde.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Mõistus ammu kadunud!
12. veebr. 2018 14:37
Klaasristist pole näha või;)