Gruusia haljak valmib oktoobri lõpus

Raua tänava haljak, mis asub F.R. Kreutzwaldi ja Raua tänavate ristmikul, kujundatakse Gruusia haljakuks, mis meenutab Gruusia maastikku koos kivirahnudega. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Gruusia haljak valmib oktoobri lõpus (2)

Toimetaja: Sandra Lepik

Raua tänava haljak, mis asub F.R. Kreutzwaldi ja Raua tänavate ristmikul, kujundatakse Gruusia haljakuks, mis meenutab Gruusia maastikku koos kivirahnudega. 

Raua tänava haljak, mis asub F.R. Kreutzwaldi ja Raua tänavate ristmikul, kujundatakse Gruusia haljakuks, kuhu on kavandatud Päikeseplats, Gruusiat meenutav maastik koos kivirahnudega, Tbilisi linna pinkidega ja põõsaread, mis sümboliseerivad Gruusias looklevaid viinamarjapõõsaste ridu.

Pargi keskossa kavandatud Päikeseplatsi sillutis on kujundatud seitsmest kaarduvate servadega vahelduvalt heledatoonilisest ja tumepunasest kiirest, mis moodustub päikest meenutava mustri ning on kujunduselemendina Gruusias väga levinud. Meenutamaks Gruusia mägist maastikku on haljaku vertikaalprofiil kavandatud lainelisena. Haljastuse osana kavandatavad põõsaread sümboliseerivad Gruusias laugjatel nõlvedel looklevaid viinamarjapõõsaste ridu. Haljakule on ette nähtud rajada graniitkivist, betoonkivist ja graniitsõelmetest kattega jalgteed.

Haljaku eskiisprojekti koostas maastikuarhitekt Tiina Tuulik. Projektdokumentatsiooni koostas Ösel Plan OÜ. Ehitustöid teostab Tallinna Teede AS ning tööde lepinguline maksumus on 177 000 eurot. Ehitustööd lõpetatakse oktoobrikuu lõpuks.  

Raua haljak otsustati kujundada Gruusia haljakuks, sest aastatel 1920-1921 asus lähikonnas Gruusia Vabariigi esimene ametlik esindus Eestis. Eelmise aasta juunis avasid Gruusia Vabariigi suursaadik Eestis Tea Akhvlediani ja tollane Tallinna linnapea Taavi Aas rohealal kompositsiooni, mis sümboliseerib Gruusia maastikku ning esitleb Gruusia lipuvärve. Lisatud mälestustahvel tähistab 100 aasta möödumist esimese Gruusia Demokraatliku Vabariigi loomisest.  

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...