Haabersti linnaosa saab Pauna ja Volmre tänava

Kaalumisel olid Silmuse, Looke, Kääru, Pauna, millest nimekomisjon toetas olemasolevatest tänavanimedest kõige paremini eristuvat ja sobivalt lühikest Pauna tänava nime. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Haabersti linnaosa saab Pauna ja Volmre tänava

Toimetaja: Sandra Lepik

Kaalumisel olid Silmuse, Looke, Kääru, Pauna, millest nimekomisjon toetas olemasolevatest tänavanimedest kõige paremini eristuvat ja sobivalt lühikest Pauna tänava nime. 

Tallinna linnavalitsus määrab Haabersti linnaossa Vismeistri asumisse rajatava Tiskre teelt algava ja edelasuunas kulgeva uue tänava nimeks Pauna tänav. Pikaliiva asumisse kavandatud Keskküla tänava ja Paldiski maantee vahel kulgev tänavaharu hakkab aga kandma Volmre tänava nime.

Vismeistri asumis moodustatakse Tiskre tee 13 kinnistu ja lähiala detailplaneeringuga kuus elamumaa krunti, millele juurdepääs on planeeritud Tiskre teelt algavalt uuelt tänavalt. Kuna Tiskre oja teeb selle koha peal Rannamõisa tee poole omapärase kääru, siis otsis nimekomisjon sellest looduslikust eripärast lähtuvat nime. Kaalumisel olid Silmuse, Looke, Kääru, Pauna, millest nimekomisjon toetas olemasolevatest tänavanimedest kõige paremini eristuvat ja sobivalt lühikest Pauna tänava nime. 

Pikaliiva asumis Keskküla tänava ja Paldiski maantee vahel kulgev Rannamõisa tee 1a kinnistu ja lähiala detailplaneeringuga tekkiv tänavaharu hakkab kandma Volmre tänava nime, kuna uus tänav asub peaaegu täies ulatuses kunagise Volmre talu maal.

Ühtlasi täpsustab linnavalitsus Kesklinnas Juhkentali asumis paiknevate Juhkentali tänava ja Masina tänava leviala. Kohanimeseadus võimaldab ametlikku kohanime muuta, kui nimeobjekti või planeeringu muutumise tõttu on kasutusel olev kohanimi eksitav või kui kasutusel olev kohanimi ja nimeobjekti ruumikuju ei taga üheselt mõistetavust.

Riiklikus kohanimeregistris algab Juhkentali tänav Liivalaia tänavalt ja lõppeb Tallinna bussijaama juures oleva ringtee ääres. Tallinna Linnavalitsuse nimekomisjon arutas Juhkentali tänava lõpuosa leviala küsimust ning otsustas, et tänava leviala tuleks õigusaktiga täpsustada. Kuna ajalooliselt on Juhkentali tänav suundunud omaaegse Juhkentali suvemõisa juurde, kus praegu asub Kaitseväe peastaap, toetas nimekomisjon Juhkentali tänava lõppemist peastaabi juures. Seoses Juhkentali tänava leviala täpsustamisega on vajalik täpsustada ka Masina tänava leviala.

Laadimine...Laadimine...