Haabersti noored panid suvele võimsa punkti elustiilipäeval

Eile hommikul kogunes Haabersti rulaparki üle 70 noore, et panna ühiselt meeleolukas punkt käesoleva aasta suvele. Mõnus päev täis head muusikat, ekstreemsporti ning tänavakunsti- ja korvpalli võis alata.

Pilt: Haabersti Vaba Aja Keskus

Haabersti noored panid suvele võimsa punkti elustiilipäeval

Toimetaja: Vesta Reest

Eile hommikul kogunes Haabersti rulaparki üle 70 noore, et panna ühiselt meeleolukas punkt käesoleva aasta suvele. Mõnus päev täis head muusikat, ekstreemsporti ning tänavakunsti- ja korvpalli võis alata.

Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi sõnas, et elustiilipäeva eesmärgiks oli pakkuda noortele võimalust kasutada linnapilti loodud rulaparke ka juhul, kui neil endil selleks vahendid puuduvad. "Võistlusel said osaleda kõik, kellel oli selleks soovi. Takistuseks ei olnud isegi vahendite puudumine, sest kohapeal oli olemas nii trikitõukerattad, kiivrid kui ka rulad, mida sai võistlemiseks kasutada," ütles linnaosavanem.

Elustiilipäeva raames toimusid tõukeratta, bmx ja rula võistlused jam-formaadis. Terve päeva vältel toimus grafiti õpituba ning korvpalliväljakutel võtsid omavahel mõõtu korvpallurid treener Howard Frieri juhendamisel. Võistlustel ja õpitoas osales kokku üle 70 noore.

Tõukeratta jam'il saavutas III koha Edgar Grjatsov, II koha Kert Salve ning I koha tiitlikaitsja Maksim Tihhomirov. Kohtunikud andsid tõukeratta jam'il välja ka kaks eriauhinda. Parima noore auhinna saavutas Edgard Kartakov ja parima trikiga sai hakkama Kert Salve. Rula jam'il saavutas III koha Juri Damaskin, II koha Aleks Flex ning HNKXTRM 2019 võidukarika tõstis pea kohale Tristan Ots. Bmx võistlustel andsid kohtunikud välja ühe eriauhinna. Parima noore tiitli pälvis Arseni Gaidaitsuk. Bmx jam'il saavutas III koha Edgar Grigorovits, II koha Daniil Tšornõi ning I koha Janek Markovski.

Ekstreemsportlasi hindas Keerdtrepi meeskond, korvpalliturniiril oli kohtuniku rollis Howard Frier ning võistlejaid sütitas päevajuht Dennis Karpov. Grafiti õpitoas juhendas noori kunstnikke grafitikunstnik SPARK. Üritust korraldas Haabersti Vaba Aja Keskus koostöös vabatahtlike noortega.

Noorte elustiiliprojekti HNKXTRM 2019 raames toimusid ka tasuta rula treeningud noortele treener Jarmo Kangro juhendamisel. Sügisperioodil toimuvad tasuta korvpalli treeningud treener Howard Frieri juhendamisel ning räppmuusika õpituba Haabersti noortekeskuses.

Tegevust viiakse ellu riigieelarvelistest vahenditest Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud avatud noortekeskuste projektikonkursi kaudu. HNKXTRM 2019 elustiiliprojekti toetavad MyFitness AS, Happy-Fly batuudikeskus ja jalkamaja, Virtuaalreaalsuse keskus Baasjaam, Petrone Print, Al Mare Bowling, CityJungle Elamusgolfikeskus, Keerdtrepp, Pom'bel smuutid, Nõmme seikluspark, Kalev Spa Hotell & Veekeskus, Pääsküla noortekeskus ning Haabersti Linnaosa Valitsus. Täname kõiki toetajaid ja soovime veelkord õnne võitjatele!

Laadimine...Laadimine...