Haaberstisse rajatakse uus 14-rühmaline lasteaed 264 lapsele

"Mul on hea meel, et tühjana seisnud hoonest saab lähiajal uus ja kaasaegne lasteaed. Lisaks kaasaegsele õpi- ja mängukeskkonnale taastatakse hoones ka varasemalt asunud bassein koos abiruumidega," märkis Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Haaberstisse rajatakse uus 14-rühmaline lasteaed 264 lapsele

Toimetaja: Sandra Lepik

"Mul on hea meel, et tühjana seisnud hoonest saab lähiajal uus ja kaasaegne lasteaed. Lisaks kaasaegsele õpi- ja mängukeskkonnale taastatakse hoones ka varasemalt asunud bassein koos abiruumidega," märkis Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi.

Jaanuaris algas Tallinnas uue munitsipaallasteaia ehitus aadressil Järveotsa tee 33. Kinnistul asuv hoone rekonstrueeritakse ning sinna rajatakse tänapäevane õpi- ja mängukeskkond 264 lapsele. Maja ehitamist rahastab Tallinna linn koos Euroopa Liidu struktuuri- ja investeerimisfondiga.

"Tallinna linnapiirkonna jätkusuutliku arengu strateegiaga on linn püstitanud eesmärgi võimaldada kõigil lastel, kelle vanemad seda soovivad, saada alusharidust arendavas õpi- ja mängukeskkonnas ning võimalikult kodu lähedal," ütles Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. "Oleme tänaseks saavutanud olukorra, kus üle linna on lasteaiakohti piisavalt. Ent Haaberstisse kui kiiresti arenevasse piirkonda on kolinud palju noori peresid, mistõttu on vajadus luua sinna ka uusi lasteaiakohti. Kuid mitte ainult – tahame ka, et keskkond, kus lapsed veedavad suurema osa oma päevast, oleks meeldiv ja turvaline."   

Aadressil Järveotsa tee 33 asuv hoone ehitati 1970-ndate aastate lõpus ning viimati oli see Tallinna Kadaka Põhikooli käsutuses. Ligi seitse aastat tühjana seisnud maja saab nüüd uue võimaluse.     

Hanimägi sõnas, et Järveotsa tee 33 hoone rekonstrueerimistöid on nii linnaosa elanikud kui ka linnaosavalitsus pikalt oodanud. "Mul on hea meel, et tühjana seisnud hoonest saab lähiajal uus ja kaasaegne lasteaed. Lisaks kaasaegsele õpi- ja mängukeskkonnale taastatakse hoones ka varasemalt asunud bassein koos abiruumidega. Ujumise algõpe on kindlasti lisaväärtus, mida saame oma linnaosa lastele pakkuda," ütles Hanimägi ning avaldas lootust, et ehitustööd kulgevad plaanipäraselt. 

Olemasolev hoone rekonstrueeritakse energiasäästlikuks, kasutades tänapäevaseid konstruktsioone, seadmeid ja materjale. Peale rühmaruumide saavad seal olema huviruumid (kunstiruum, õppeköök, raamatukogu), saalid, basseiniruum, riietus- ja duširuumid, kabinetid, köögi- ning tehnilised ruumid. Arvestatud on ka erivajadustega: majja tuleb ratastooli ja käimisabivahendi kasutajale kohandatud lift, samuti nõuetekohane inva-WC. Maja suletud netopind suureneb varasemaga võrreldes 933 m2võrra – lisanduvad saal ja avatud õppeala ning kinni ehitatakse rühmaruumide juures olevad terrassid. Korrastatakse ka lasteaia õueala ning sinna rajatakse mänguväljakud.

Projekti "Järveotsa tee 33 hoone rekonstrueerimine lasteaiaks" maksumuseks on kavandatud 5,18 miljonit eurot, sellest 2,97 miljonit rahastab linn ning 2,21 miljonit Euroopa Liidu struktuuri- ja investeerimisfond. Maja on plaanis valmis saada juba 2020. aasta lõpuks.

Laadimine...Laadimine...