Heitlikud kevadilmad loomaia elanike elu ei sega

Ehkki saabuv kevad koputab juba aknale ja paljud loomaias elavad kotkad on pesal mune haudumas, üllatab mahasadanud lumi osasid asukaid. 

Pilt: Kibeta ja Kibibi lumetuisus, foto: Inari Leiman

Heitlikud kevadilmad loomaia elanike elu ei sega

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Ehkki saabuv kevad koputab juba aknale ja paljud loomaias elavad kotkad on pesal mune haudumas, üllatab mahasadanud lumi osasid asukaid. 

Külmakraadide, tuisuvaalude, aga ka sooja kevadpäikese ja sulalumega uperpallitav tüüpiline märtsinädal sundis loomaaia kured uuesti tubasele režiimile. Samas ei pelga Aafrika asukatest elevandid ja ninasarvikud lumetuisus jalutada ning õueaedikutes jälle lumemeestega jõudu katsuda. Ja loomulikult tegi lumi suurt rõõmu jääkarudele: lisaks maha sadanud paksule lumekihile lükati neljapäeval karuaedikusse ka kõrge sulalumehunnik, mis sedakorda inspireeris karud kohe kaevama.   

Lisaks hauduvatele habekotkastele, kaeluskotkastele ja raisakotkastele istus teisipäeval munale ka hiid-merikotkas kaameraga varustatud pesas.

Paksunahaliste majas elavate kuueaastaste amuuri roninastikute terraariumist 23. veebruaril leitud muna paigutati kohe inkubaatorisse, et välja selgitada, kas esimest korda munenud noore nastiku muna üldse viljastatud ongi. Hiljem avastati, et madu lamas rõngasse keerdunult veel kolme muna peal, kuid need munad olid seesugusest kohtlemisest juba riknenud.

Möödunud laupäeval toodi loomaaeda Albaaniast saabunud kapsaste vahelt leitud väike lehekonn. Arstimaja karantiinis hakkas konnake laulma. Andes nii märku, et on isane ja sai toojate palvel nimeks Valentin.

Looduskooli eluslooduse klassi rosellapapagoid kolisid uude suurde ja valgusküllasesse maast laeni akna alla ehitatud puuri.

Kolmapäeval toimus talitajate ja teiste loomaaednike rohkel osavõtul loomade heaolu ja käitumise rikastamise töötuba. Reedel väisas loomaaeda taaskord Eesti Maaülikooli eksootiliste loomade spetsialist koos tudengite ja loomaarstiabilistega. Üle vaadati roomajad ja laste loomaaia küülikud.

Laadimine...Laadimine...