Hektor Design Hostel ja SprayPrinter otsivad seinamaali kavandit

Eesti esimene 5-tärni hostel, Hektor Design Hostel Tartus, korraldab koostöös nutika käsiprinteri tootja SprayPrinteriga kavandikonkursi, et leida unikaalne kujundus hostelis asuvale tühjale valgele seinale. 

Pilt: Hektor Design Hostels

Hektor Design Hostel ja SprayPrinter otsivad seinamaali kavandit

Eesti esimene 5-tärni hostel, Hektor Design Hostel Tartus, korraldab koostöös nutika käsiprinteri tootja SprayPrinteriga kavandikonkursi, et leida unikaalne kujundus hostelis asuvale tühjale valgele seinale. 

Hektor Design Hosteli turundusjuhi Ildiko Siimoni sõnul on konkursile oodatud kõik, kes sooviksid SprayPrinter-tehnoloogiaga kunstiteose loomises kätt proovida ning end Eesti ühe loomingulisema majutusasutuse ajalukku kirjutada.

"Olgu tegu vihiku külgedele karikatuure kritseldava koolinoore, kunstniku elukutsest unistava raamatupidaja või ööhämaruses silla-aluseid illustreeriva staažika tänavakunstnikuga – ootame kõigi nägemust sellest, milline taies sobiks tervitama külastajaid Hektoris ja Tartus laiemalt," sõnas Siimon.

Tema sõnul on Hektor alati Tartus toimuvatele loovprojektidele kaasa elanud, põnevaid algatusi toetanud ja ka oma majas tervitanud.

"Kogu Hektori  lugu on üks suur loovprojekt – isikupärane välisfassaad ja silmatorkav sisearhitektuurilahendus KAMP Arhitektidelt, graafilised lahendused Tuumik Graphic Designilt ja palju muud on teinud meist loomingulise Tartu ühe põnevaima vaatamisväärsuse nii kohalikele kui ka turistidele Eestist ja välismaalt. Me usume, et tänavakunst ei kuulu enam sugugi ainult tänavatele – ka meie maja keldrikorruselt võib leida unikaalse 3-osalise teose tunnustatud tänavakunsti rühmituselt Multistab," sõnas Siimon.

"Meil on väga suur rõõm olla oma esimese sünnipäeva puhul taolise erilise loomeprojekti algatajateks ning aidata ühel andekal inimesel realiseerida oma kunstiteos meie suurel fuajeeseinal innovaatilise SprayPrinter-tehnoloogia abil," sõnas Siimon.

SprayPrinteri kommunikatsioonijuhi Aet Rebase sõnul on ettevõte saanud siiani nähtavust ennekõike tehnoloogiaüritustel ning on elevil võimalusest mõtestada päriskeskkonda ning anda oma panus ühe igava pinna muutmisel huvitavaks.

"Hektorist käib aasta jooksul läbi palju inimesi ja meil on hea meel, kui saame SprayPrinteriga jutustada Tartu lugu. See on ka hea viis kunstnikele SprayPrinteri tehnoloogia tutvustamiseks, sest kunstnikel on võimalus meie kodulehe kaudu müüa disaine spreiprintimiseks. Parimad kavandid lisatakse ka SprayPrinteri kollektsiooni, kus kunstnikel tekib võimalus müüa oma teost SprayPrinteri omanikele üle maailma. Oleme väga põnevil ning ootame huviga, mida kunstnikud välja pakuvad," sõnas Rebane.

Oma kavandi teemal „Teistmoodi Tartu“ saab esitada kuni 3. aprillini, misjärel asub võitjat valima žürii, kus töid hindavad lisaks Hektori ja SprayPrinteri esindajatele ka Riigikogu Kultuurikomisjoni liige Heidy Purga ning Stencibility tänavakunstifestivali eestvedaja ja tänavakunsti spetsialist Sirla.

Võidutöö prinditakse 5,4 meetri laiusele ning ligi 3 meetri kõrgusele seinale Hektor Design Hosteli sünnipäeval, 15. aprillil ning taies jääb seina kaunistama üheks aastaks. Töö autorile saab osaks au ja kuulsus ning kõigi hosteli külastajate imetlus, aga ka 300€ suurune preemia, nädalane tasuta majutus Hektoris ning tasuta SprayPrinter käsiprinter. Lisaks antakse välja ka eripreemiaid ning parimate kavandite esindajad saavad võimaluse lüüa kaasa SprayPrinteri rahvusvahelistes projektides.

Laadimine...Laadimine...