6 kommentaari

huvitav küll

Vasta kommentaarile

http://rus.postimees.ee/4237169/obrashchenie-poslov-baltiyskih-stran-ne-nazyvayte-nas-byvshimi-sovetskimi-respublikami
Et siis Eesti, Läti ja Leedu pole olnud endised Nõukogude Liidu vabariigid.

idanaaber

Vasta kommentaarile

http://pandoraopen.ru/2017-08-06/chubajs-celyu-privatizacii-bylo-unichtozhenie-kommunizma/

Tsubais: erastamise eesmärk oli kommunismist vabanemine.

...

Vasta kommentaarile

suure rõõmuga viskasin punased okupandid oma esivanemate korterist tänavale....

Tiina postitas:

Selle eest põled kunagi põrgus.

meenutaja

Vasta kommentaarile

Kogu erastamise ja sellega kaasneva ebaseaduslikkuse tekitamise eest (võrdse kohtlemise prinsiibi rikkumine) on vastutavad peaminister M.Laar, reformiminister L.Hänni, justiitsminister K. Kama, kes institutsiooniliselt kinnitasid korra, et omandireformi viib läbi ainuisikuliselt omavalitsus, kusjuures õiguskantslerilt, kapolt ja riigikontrollilt võeti õigus kontrollida omavalitsuste tegevust ja omandireformi vastavust põhiseadusele. Omavalitsuste tegevust kontrollis sisekontroll, mis allus omavalitsuse juhile!
Kuritegelikule teele suunas omandireformi Eluruumide erastamise seadus, mis võeti Riigikogus vastu 6.mail 1993.a. ja mille poolt hääletasid 22 “isamaalast”, 7 mõõdukat (sotsiaaldemokraadid), 6 ERSP-last jt. Keskfraktsioonist hääletas seaduse vastuvõtmise poolt vaid Ignar Fjuk.
Uusomanike ja pärijate ringi hakati 1992 aastal laiendama. Võeti vastu 30 seaduseparandust. Ilmavalgust nägid " Mati Pätsi parandus", "Betlemma tädi parandus" jne.
Julmima neist, nn Pärtelpoja paranduse, “…mis oleks tagastatud majade üürnikud praktiliselt põgenikelaagrisse või endistesse Nõukogude sõjaväekasarmutesse saatnud”, otsustas Riigikogu uus koosseis 27. juunil 1995 tühistada.
Riigikogu, võttes 13. märtsil 1996. a vastu seaduse “Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kait­­se konventsiooni ja selle lisa­proto­kollide ratifitseerimisest”, tegi reservatsiooni, et konventsiooni ja selle lisaprotokollide sätted ei laiene Eestis omandireformi seadustele!
Sellega seadustati Ees­tis euroopalike inimõiguste ja põhivabaduste rikkumine oman­­direformi läbiviimisel.

ehhee

Vasta kommentaarile

Omandireform näitas sedagi, et Eesti on omandireformi valdkonnas Eestis Nõukogude Liidu õigusjärglane!

Laadimine...Laadimine...