Helme: põlevkivienergeetikast väljumine pole mõistlik

"Oluline on hoolitseda energiasektori pikaajalise elujõulisuse eest, et energiavarustus oleks tagatud ka aastate pärast," ütles rahandusminister Martin Helme. 

Pilt: Scanpix

Helme: põlevkivienergeetikast väljumine pole mõistlik (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Oluline on hoolitseda energiasektori pikaajalise elujõulisuse eest, et energiavarustus oleks tagatud ka aastate pärast," ütles rahandusminister Martin Helme. 

Helme sõnul ei pea praegune valitsus mõistlikuks põlevkivi kaevandamisest ja  -energeetikast väljumist, vahendas BNS. Eesmärk peaks tema sõnul olema innovaatiliste lahenduste abil majandusharu viimine vastavusse tänapäevaste keskkonnasäästlike põhimõtetega. 

Minister ütles riigi kui omaniku ootusi Eesti Energiale tutvustades, et praegune valitsus peab energiajulgeolekut ülioluliseks ning riigifirmal on seejuures keskne roll.

"Eesti riik omab osalust Eesti Energias, sest energiamajandus on Eesti heaolu üks olulisi tagajaid, panustades majanduskeskkonna ja konkurentsivõime parandamisse," ütles Helme pressiteate vahendusel. "Oluline on hoolitseda energiasektori pikaajalise elujõulisuse eest, et energiavarustus oleks tagatud heal tasemel ka aastate pärast."

Strateegiliste eesmärkide saavutamiseks on Helme sõnul oluline olla elektri tootmises konkurentsivõimeline ja mitmekesise elektritootmisportfelliga, mis võimaldab edukat tegutsemist elektri tootja, müüjana ning eksportöörina.

"Selleks, et olla pikaajaliselt konkurentsivõimeline energia tootjana ning samal ajal vähendada keskkonnakoormust, on vältimatu moderniseerida põlevkivienergia tootmist, samuti mitmekesistada tootmisportfelli ning suurendada taastuvenergeetika võimsusi," rõhutas Helme.

Samuti on tema sõnul riigi jaoks kriitilise tähtsusega, et vähemalt 2023. aastani oleks tagatud Eesti-sisene juhitav elektritootmisvõimekus 1000 megavati (MW) ulatuses, et katta Eesti keskmist elektritarbimist.

"Kõige selle juures ei tohi unustada, et Eesti Energia on äriühing, mis peab omanikule andma kasumit. Riik peab oma äriühingutelt nõudma eeskujulikku ärikultuuri, efektiivset ning hästi toimiv ärimudelit ning Eesti Energia puhul tähendab see, et kõik tema tegevusvaldkonnad on iseseisvalt samuti kasumis," lisas minister.

Helme kinnitas seejuures taaskord, et riigil on plaan viia lähiaastatel läbi Enefit Green aktsiate avalik pakkumine ning börsil noteerimine.

Rahandusminister esines reedel Lääne-Virumaal toimunud Eesti Energia AS-i suveakadeemial ettekandega, kus tutvustas riigi kui omaniku ootusi riigiettevõttele järgmisteks aastateks.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...