Helsingi küsis Tallinnalt metal-muusika pealinna valimiseks abi

Soomlaste arvates on Soome metal-muusika maa number üks, sest seal on kõige rohkem raskemuusika bände ühe elaniku kohta. Nüüd on nad aga otsustanud välja selgitada veel ka metal-muusika pealinna. Helsingi ei hinda oma võiduvõimalust väga suureks ja palus Tallinnalt abi.

Pilt: Scanpix

Helsingi küsis Tallinnalt metal-muusika pealinna valimiseks abi

Urmas Kaldmaa

Soomlaste arvates on Soome metal-muusika maa number üks, sest seal on kõige rohkem raskemuusika bände ühe elaniku kohta. Nüüd on nad aga otsustanud välja selgitada veel ka metal-muusika pealinna. Helsingi ei hinda oma võiduvõimalust väga suureks ja palus Tallinnalt abi.

"Saime Helsingi appikarje kätte viimasel minutil ja tuli kiiresti reageerida," rääkis Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

"Võtsime ühendust ansambliga Metsatöll ja nad olid väga abivalmis. Kuigi meil oli väga vähe aega, jõudsime üheskoos kokku panna video." Nüüdseks on Metsatöll selle video pannud oma Facebooki kodulehele ja ka Tallinna linna sotsiaalmeedias on metal-muusika pealinna valimist tutvustav video üleval. Belobrovtsev loodab, et video hakkab netis levima ja Metsatöllu kaudu saavad metal-muusika pealinna valimisest ka teised Tallinna raske muusika bändid teada. "Nüüd saab informatsioon levida," lisas Belobrovtsev. "Püüame jõuda ka nende meie klubideni, kus metal-muusika kõlab päris tihti. Loodame, et tänu sellele bändide arv suureneb."

Helsingi vajab abi

Pilk metal-muusika pealinna valimise kodulehele näitab, et Helsingi võiduvõimalused pole tõesti kiita. Kodulehel oli esmaspäevase seisuga registreeritud küll tervelt 122 Helsingi raske muusika bändi, kuid see näitaja ei vii Soome pealinna praeguse seisuga isegi mitte esikümnesse. Bändide üldarv on Helsingis, kus elab 645 tuhat inimest, küll üks suuremaid, kuid arvestus käib hoopis selle järgi, kus on 10 000 elaniku kohta kõige rohkem metal-bände.

Nii ongi edetabeli tipus hoopis Joensuu 24,13 bändiga ja teisel kohal Lemi linnake 22,76 bändiga.

"Helsingi aitamiseks on vaja, et kõik meie metal-bändid lähevad www.capitalofmetal.fi lehele ja registreerivad end Hellinna (Helisngi-Tallinn ühislinn) linna nime all," õpetas Belobrovtsev. "Mida rohkem bände seda teeb, seda suuremad on Helsingi šansid seda võistlust võita. Metsatöll tegi seda samal päeval ilma probleemideta. Kõik meie raske muusika sõbrad võiksid samuti samale kodulehele minna ja Hellinna laikida"
Enda kohta ütles abilinnapea Belobrovtsev, et ta pole küll metal-muusika padufänn, kuid üldiselt talle selline muusika meeldib. "Metallica albumid on mul esimesest kuni viimaseni autos olemas," ütles Belobrovtsev.

Fännidel tuleb kiirustada

Ka Helsingi linna juhtkond ja raskemuusika fännid usuvad, et Soome pealinn on võimeline vaatamata nigelale hetkeseisule metal-muusika pealinna tiitli võitma. "Helsingi on ülemaailmselt tuntud kui metal-fännide kogunemispaik ning samuti toimub siin igal aastal Tuska Festival," ütles Helsingi aselinnapea kultuuri ja vabaajaga seotud küsimustes Nasima Razmyar,. "Me kindlasti väärime tiitlit "Capital of Metal", ent nagu sellistes olukordades ikka, vajame edu saavutamiseks oma strateegiliste partnerite abi. Seepärast oleme teinud Tallinnale ettepaneku ühineda. Meil on vaja rahvusvahelist tõuget, et saada hakkama selles karmis konkurentsis Lemi ja Joensuu juhtiva duo vastu."

"Metal-muusika ei tunne piire," ütles Jussi69, kes on üks Helsingi metal-kogukonna põhitegijaid ja bändi The 69 Eyes liige. "Ma usun, et Tallinna raskemuusika bändid ja fännid võtavad meie kutse vastu. Üheskoos heiskame uue ja võimsa linna lipu – elagu Hellinn! Elagu rokkmuusika, rahu ja armastus!"

"Capital of Metali" võistlus kestab 20. juunini ja selle ajani on Tallinna bändidel võimalus lisada teavet "Capital of Metali" veebilehele.
Osalevate bändide ja fännide vahel loositakse välja muusikapoe kinkekaarte. Nendel osalejatel, kes märgistavad veebikeskkonnas ära Hellinna sõitvad Eesti bändid, on võimalus võita ka VIP-pääse Tuska Open Air Metal Festivalile, mis toimub Helsingis 29. juunist 1. juulini.

 

Laadimine...Laadimine...