Hiina uusaasta saabub Vabaduse väljakule idamaiste tantsudega

Tallinnas algab Hiina uusaasta Hiina tantsijate, akrobaatide ja võistluskunstide etenduse, ilutulestiku ja jääskulptuuridega.

Pilt: Scanpix
Festival

Hiina uusaasta saabub Vabaduse väljakule idamaiste tantsudega

Kai Maran

Tallinnas algab Hiina uusaasta Hiina tantsijate, akrobaatide ja võistluskunstide etenduse, ilutulestiku ja jääskulptuuridega.

Hiina uue aasta pidustused algavad Vabaduse väljakul 29. jaanuaril kell 16. "Tasuta vabaõhuetendus koosneb kolmest osast," ütles linna kultuuriameti kultuuriosakonna peaspetsialist Kristel Pedak. "Huvilised saavad nautida kontserti, tulešõud ja ilutulestikku ningi jälgida temaatiliste skulptuuride valmimist."

Kontserti inspireeris Siiditee 

Laval on autentsed Hiina tantsud ja selle maa kuulus võitluskunst. "Kohal on tantsijad ja akrobaadid Hiinast, näeme ka võistluskunstide etteasteid," mainis Pedak.

Kuke aasta algab Hiina kalendri järgi 28. jaanuaril ja tõstab tähelepanu keskmesse loomingulise ja iseseisva Punase Kuke. "Hiinast tuleb kohale jääskulptor, kelle käe all valmib saabuva Kuke aasta puhul Vabaduse väljakul uhke kukeskulptuur," rääkis Pedak. "Kuke saba on ka üks ilutulestiku elemente."

Samaaegselt jääst skulptuuriga asub oma taiest meisterdama Tauno Kangro.

"Vaatajad saavad väljakult kaasa osta ka ehtsat Hiina käsitööd, sest sealsed meistrid on telkidega kohal," mainis Pedak. "Toitu aga pakub kaks Tallinnas tegutsevat Hiina restorani."

Linna kultuuriamet ja Eesti Kontsert toovad koostöös Wu Promotioniga Estonia kontserdisaalis samal õhtul lavale suure Hiina uue aasta kontserdi "Siiditee ja Fushuni mäe capriccio", kus esinevad Hiina rahvuskunstide fondi laureaadid – Zhejiangi traditsiooniline orkester Lõuna-Hiinast ja Shaanxi ringhäälingu Hiina orkester Põhja-Hiinast. Muusikat on inspireerinud Shaanxi provintsist alguse saanud kuulus Siiditee ning oma imeilusa maastiku poolest tuntud Fushuni mägi, mis asub Zhejiangi provintsis. Orkestrid mängivad Hiina traditsioonilistel pillidel. Vokaalsolist on Zheng Peiqing Pekingi traditsioonilisest ooperist. Kavas on Hiina kaasaegsete heliloojate Guan Xia, Jiang Yingi, He Xuntiani, Zhao Jipingi ja Liu Yuani muusika.

Artises Hiina filmikunst

Hiina suur uusaastakontsert sai alguse 1998. aastal kuulsas Musikvereini saalis Viinis. Nüüdseks on Hiina uue aasta algust tähistavad kontserdid saanud populaarseks üle maailma.

Kontsert algab kell 19. Piletid hinnaga 15-20 eurot on müügil Eesti Kontserdi kassades, Piletimaailmas ja Piletilevis. Kontserti toetab Huawei Technologies.

Lisaks toimub 23.-25. jaanuarini kinos Artis Hiina filmide nädal. Täna kell 17.30 on kavas film "Ameerika unelm Hiinas" ja kell 19.30 "Külaarsti valik", homme kell 17.30 "Päikesepaiste näpuotsadel" ja kell 19.30 "Kaotatud linn" ja kolmapäeval kell 17.30 "Armastuse hoius".

Pileteid hakkab Artise kassa jagama kolm tundi enne vastavat seanssi. Lisainfo tel 663 1380, kino@kino.ee . Lähem teave http://www.kino.ee/Events/Hiina_filmiprogramm

Etenduse korraldaja on linna kultuuriväärtuste amet.

 

Kukekujud Vabaduse väljakul ja Hiina tasuta filmid kinos Artis

• 29. jaanuaril kell 11 alustab Tauno Kangro kukeskulptuuri valmistamist.
• Kell 12.30 valmistab oma kukeskulptuuri ka Hiina jääskulptor.
• Kell 14 algab Hiina toidu ja käsitöö müük.
• Kell 16 on kavas trummietendus ja lõvitants.
• Kell 16.30 esinevad Hiina akrobaadid, võitlejad ja tantsijad.
• Kontserdi lõpus, umbes kell 18 on kavas ilutulestik.
• Koostöös Hiina saatkonnaga linastuvad 23.-25. jaanuarini kinos Artis tasuta Hiina mängufilmid.

Laadimine...Laadimine...