Hingedepäeva tähistatakse mitme kontserdiga

Tallinnas tähistatakse kolmapäeval, 2. novembril Hingedepäeva mitme päevakohase kavaga kontserdiga.

Pilt: Scanpix

Hingedepäeva tähistatakse mitme kontserdiga

Tallinnas tähistatakse kolmapäeval, 2. novembril Hingedepäeva mitme päevakohase kavaga kontserdiga.

Kaarli kirikus annavad kell 19 tasuta kontserdi Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester. Solistidena astuvad üles sopran Kristine Muldma ja bariton Rainer Vilu. Dirigent Tõnu Kaljuste. Ettekandele tulevad Wolfgang Amadeus Mozarti "Ave verum corpus" ja Tigran Mansuriani "Reekviem". Kontsert saab teoks koostöös Tallinna Kultuuriametiga.

Jaani kirikus kõlab Hingedepäeva puhul W. A. Mozarti "Reekviem", kell 18 algaval kontserdil esinevad rahvusooperi solistid Kristel Pärtna (sopran), Helen Lokuta (metsosopran), Oliver Kuusik (tenor), Pavlo Balakin (bass), koor ja orkester. Koreograafia loob Eesti Rahvusballeti noor solist Jevgeni Grib, tantsib Marta Navasardyan. Dirigent Risto Joost ja koormeister Elmo Tiisvald. Pilet 10/15 eurot.

Kell 19 astub Nõmme Rahu kirikus (Võsu tn 5) kaunite lauludega üles ansambel Jäääär. Tegemist on heategevusliku kontserdiga, mille korraldab Nõmme Rotary Klubi. Pääsmed hinnaga 10 eurot on saadaval üks tund enne kontserdi algust kohapeal. Piletitulu ning lisaks Nõmme Rotary Klubi annetus läheb Nõmme Rahu kiriku remondifondi.

Kell 18.00 toimub Kalamaja kalmistupargis juba traditsiooniks saanud hingedepäeva kontsert, kus vanas kellatornis akustilise kavaga Marek Sadam, keda saadab Tõnu Laikre. Kontserdi eel kõneleb mälestustähise lähistel pastor Erki Tamm ning süüdatakse mälestusküünlad.
Mustamäe Kultuurikeskuses Kaja algab kell 18 tasuta Hingedepäeva kontsert "Pai hingele", esineb ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhatusel.

Kolmapäeval, 2. novembril 2016 on Niguliste muuseum kõigile huvilistele avatud kell 10.00–19.00

Niguliste muuseum kutsub kõiki kunstisõpru 2. novembril pühakutepäevale. See on üks kolmest päevast aastas, kui unikaalset Hermen Rode peaaltari retaablit on võimalik näha täielikult avatuna!

Aastatel 1478–1481 Lübecki meistri Hermen Rode töökojas valminud Niguliste kiriku peaaltari retaabel on täielikult avatud vaid kolmel korral aastas – kõikide pühakute päeval (1. novembril) ja nigulapäevadel (9. mail ja 6. detsembril). Tegemist on ühe uhkema ja paremini säilinud keskaegse kunstiteosega Euroopas, mis kuulub mõõtmetelt 15. sajandi hansalinnade suurimate altariretaablite hulka.

Pühakutepäeva ekskursioon keskendub kappaltari täisavatud seisule, kus on kujutatud enam kui 30 olulist ristiusu pühakut. Räägitakse pühakukultuse ajaloost ning selle levikust ja tähtsusest keskajal.
Tähtpäevaline ekskursioon toimub: kell 18.00 (eesti keeles)

Hingedepäeval, 2. novembril kutsub muuseum "Kiek in de Kök ja bastionikäigud" (Komandandi tee 2) linlasi õhtustele jalutuskäikudele Tallinna salapärasesse maa-alustesse käikudesse.

Jalutuskäik kulgeb küünlavalgel ning teekonnal meenutame ajaloolisi isikuid, kes minevikus olnud käikudega seotud. Külastame ka vastavatud Raidkivimuuseumi, kus tuleb juttu Tallinna kadunud kalmistutest.

Jalutuskäigud teejuhi saatel algavad Kiek in de Kök´is ning toimuvad kell 16.00, 17.00 ja 18.00 eesti keeles ning 16.30 ja 17.30 vene keeles.

Jalutuskäikudele palume eelnevalt registreeruda tel. 6 44 66 86
või e-kirjaga: kok@linnamuuseum.ee

Laadimine...Laadimine...