HKScan loobus Rakvere linnuvabrikkusse investeerimast

Rakvere lihakombinaadi ja Talleggi soomlastele kuuluv emafirma HKScan otsustas Lääne-Soomesse rajada uue broileritööstuse ning Rakverre mõeldud linnuvabrikust, millest veel läinud sügisel juttu oli, loobuti.

Pilt: Scanpix

HKScan loobus Rakvere linnuvabrikkusse investeerimast

Rakvere lihakombinaadi ja Talleggi soomlastele kuuluv emafirma HKScan otsustas Lääne-Soomesse rajada uue broileritööstuse ning Rakverre mõeldud linnuvabrikust, millest veel läinud sügisel juttu oli, loobuti.

Veel läinud aasta oktoobris kirjutas Tallegg oma kodulehel, et vastavalt ettevõtte strateegiale suurendada kasumlikkuse kasvu tegeleb HKScan aktiivselt oma tootmise ümberstruktureerimisega. Muu hulgas oli HKScani juhatus andnud loa kahele märkimisväärsele investeeringuprojektile: üks neist ülalkirjeldatud linnuliha tootmisüksus Lääne- Soomes ja teine 20 miljoni eurone lihatoodete tehas Rakveres, vahendas BNS.

Soome YLE uudised teatasid läinud nädalal, et HKScani juhatus otsustas ehitada täiesti uue linnulihatootmisüksuse Soome lääneossa. Kavandatav üksus keskenduks broileritootmisele ja asendaks HKScani praegust tehast Euras, mis jätkaks tööd, kuni võetakse kasutusele uus reoveepuhasti. Euras ongi osutunud ületamatuks keskkonnaprobleemid, ometi on Eura vald üks neljast uue investeeringu sihtkoha kandidaadist. Praegustele töötajatele ilmselt sobib ka Rauma ja Säkylä, mis on Eura naaberomavalitsused, neljas alternatiiv Forssa näol on juba oluliselt kaugemal.

Kui see projekt käivitub nagu planeeritud 2017. aasta lõpuks, oleks see suurim investeering HKScani lähiajaloos ja selle väärtus oleks umbes 80 miljonit eurot. Investeeringud hõlmavad ligikaudu 25 000 ruutmeetrit tehasehooneid, taristut, masinaid ja seadmeid, samuti süsteemidega seotud hankeid.

Varasem plaan rajada tootmishoone ka Rakverre HKScani juhatuse otsuse tõttu paraku teoks ei saa.

Rakveres oli HKScanil kavas ehitada siin paikneva tootmisüksuse juurde täiesti uus, umbes 10 000-ruutmeetrine tootmisüksus, mis oleks varustatud kõrgtehnoloogiaga. Kavandatav investeering pidanuks toetama eelkõige kontserni uue brändi – Flodins – tootevaliku väljatöötamist.

HKScan on investeerinud pidevalt kasvavasse linnuliha segmenti ka teistel turgudel. Üleeelmisel aastal avati uus linnuliha tootmisüksus Tabasalus, kus valmistatakse linnulihatooteid kogu Balti regioonile. Lisaks on HKScan moderniseerinud Taanis Vinderupis asuva tehase.

Praegu asub HKScani Rakvere lihakombinaadis sigade ja veiste tapamaja, lihalõikus- ja lihatoodete tootmise üksus ning HKScani Eesti logistikakeskus.

Laadimine...Laadimine...