Hüvasti kupee ja platskaart! Eesti-Vene rongiliinid plaanitakse sulgeda

Tallinn-Moskva ja Tallinn-Peterburi rongiliinide operaatorfirma Gorail AS plaanib jätkuvalt kahjumis liinide sulgemist, konkreetset otsust veel langetatud ei ole.

Pilt: Scanpix

Hüvasti kupee ja platskaart! Eesti-Vene rongiliinid plaanitakse sulgeda

Tallinn-Moskva ja Tallinn-Peterburi rongiliinide operaatorfirma Gorail AS plaanib jätkuvalt kahjumis liinide sulgemist, konkreetset otsust veel langetatud ei ole.

"Kui otsus tuleb, eks me siis anname kõigile teada. Ega see olukord lihtne ei ole, aga kindlat kuupäeva ei oska veel välja öelda," ütles Gorail emafirma Go Group AS-i juhatuse liige Jüri Etverk BNS-ile. "Need liinid ei ole juba tükk aega olnud majanduslikult tasuvad."

Gorail on Moskva ja Peterburi liinide sulgemist kaalunud juba möödunud aasta novembrist saadik. Möödunud aastal sai rongifirma Gorail Venemaa rongiühenduse pidamisest auditeerimata andmetel 2 miljonit eurot kahjumit. Jaanuaris otsustas rongifirma väljumiste arvu vähendada, Peterburi liinil asendati igapäevased väljumised kahe korraga nädalas. Lisaks leppis Gorail Venemaa raudteehalduriga kokku infrastruktuuritasude vähendamises.

"Me oleme palju vaeva näinud, et liine võimalikult heaks teha, kuid poliitiline ja majanduslik olukord on Venemaal selline nagu ta parajasti on," sõnas Etverk. "Inimesed ei suuda Venemaal varasemate aastatega võrreldaval tasemel tavahinnas pileteid osta. Rublakursi muutus on olnud päris valus. Reisijate arv on vähenenud hoolimata piletihindade langetamisest."

Niikaua kui Go Groupi nõukogu liinide sulgemise otsust teinud ei ole, siis üritab ettevõtte ikkagi neid käigus hoida ja arendada. "Oleme liinide sulgemist poolteist aastat kaalunud. Vaatame kuidas elu läheb."

Niikaua, kuni kestavad sõda ja sanktsioonid ning Venemaa majanduslik olukord ei parane, jääb ka Vene turistide arv väikseks, mis ei võimalda neid liine kasumlikult töös hoida, rääkis Etverk. "Samas eelmise aasta suvel oli turiste päris palju ja aastavahetusel ka. Kuidas käesoleva aasta suvi kujuneb on raske prognoosida."

Etverki sõnul on Go Group olukorda juba poolteist aastat arutanud nii Eesti kui ka Venemaa raudteedega, hotellide ja muude huvigruppidega, kuid lahendust veel ei ole. "Liinide ära kadumine ei oleks nii majanduslikele, kultuurilistele kui ka riikide vahelistele suhetele hea."

"Eks me jooksvalt vaatame – kvartal kvartali kaupa," lisas Etverk.

Laadimine...Laadimine...