ID-kaardi sertifikaate on uuendanud 35 000 inimest

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) teatel on praeguseks turvariskiga ID-kaardi sertifikaate uuendanud juba 35 000 inimest.

Pilt: Scanpix

ID-kaardi sertifikaate on uuendanud 35 000 inimest

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) teatel on praeguseks turvariskiga ID-kaardi sertifikaate uuendanud juba 35 000 inimest.

"Praegu kõik peaks ilusti töötama, öö jooksul oli meil 2500 uuendust ja tänase seisuga on alates 25. oktoobrist juba üle 35 000 uuendamise," ütles RIA kommunikatsioonijut Helen Uldrich BNS-ile. Ta lisas, et tekkivaid tehnilisi probleeme lahendatakse pidevalt jooksvalt.

Uldrichi sõnul uuendas kolmapäeval turvariskiga ID-kaarte 7700 inimest, millest 3600 moodustasid kauguuendused ning ülejäänud uuendasid sertifikaate politsei- ja piirivalveameti (PPA) teeninduses.

Uldrichi sõnul ei sõltu sertifikaatide peatamise otsus vaid ohuhinnangust. "Me peame arvestama sellega, et mingisugune kriitiline mass jõuaks uuendada sertifikaate enne kui need peatame," lisas ta. RIA plaanib turvariskiga ID-kaartide sertifikaadid suurenenud riskist tulenevalt peatada planeeritust varem, algselt oli plaanis seda teha novembri teisel nädalal.

Esmajärgus peaksid RIA teatel ID-kaardi sertifikaate uuendama inimesed, kellel puudub muu autentimisvahend. Turvariskiga kaarte on 800 000, millest 500 000 on digitaalse isikutunnistusena aktiivses kasutuses ning 250 000 kaarti kasutatakse enam kui viis korda kuus. ID-kaardi kauguuenduse testperioodi käigus selgus, et 18 000 turvariskiga ID-kaarti ei saa tehnilistel põhjustel kauguuendada ning nende uuendamiseks on vaja pöörduda PPA teenindusse.

ID-kaardi uuendamiseks on vaja arvutit ja kaardilugejat. Kaardi uuendamiseks tuleb arvutisse laadida ID-kaardi tarkvara uusim versioon ja järgida ekraanil olevaid juhiseid. Kellel ei ole võimalust arvutis ID-kaarti uuendada või tekivad tõrked, saavad dokumendi sertifikaate uuendada PPA teenindustes.

Turvarisk puudutab ligi 800 000 ID-kaarti, seal hulgas digi-ID-d ning e-residendi- ja elamisloakaarti. Turvarisk ei puuduta mobiil-ID-d ega enne 2014. aasta oktoobrit välja antud ID-kaarte.

Turvariskiga ID-kaarte saab uuendada nii oma arvutist kui ka PPA teeninduses kuni 31. märtsini 2018. 1. aprillist turvakaalutlustel uuendamata sertifikaadid tühistatakse. Tühistatud sertifikaatidega dokumenti uuendada ei saa ning elektrooniliseks kasutamiseks tuleb taotleda uus kaart.

Septembri alguses teatasid valitsus, RIA ja PPA avalikkusele ID-kaardi turvariski avatastamisest Tšehhi teadlaste poolt. Senise teadaoleva teabe kohaselt ei ole turvarisk ühegi konkreetse kaardi puhul realiseerunud. Praeguseks on suletud ID -kaardi avalike võtmete andmebaas, kuna ilma avalikku võtit teadmata ei ole võimalik antud turvariski kaardi ründamiseks kasutada.

Laadimine...Laadimine...