Idufirma juht: Euroopa liit ei tööta vabaturuna

Tehnikatoodete kauplemisplatvorm Inventory.com tegevjuht Sander Sebastian Agur rääkis eilsel Tallinna Innovatsioonipäeval, milliste probleemidega seisavad silmitsi Eesti väiketootjad ja sellest, kuidas neid lahendada.

Pilt: Inventory.com

Idufirma juht: Euroopa liit ei tööta vabaturuna

Tehnikatoodete kauplemisplatvorm Inventory.com tegevjuht Sander Sebastian Agur rääkis eilsel Tallinna Innovatsioonipäeval, milliste probleemidega seisavad silmitsi Eesti väiketootjad ja sellest, kuidas neid lahendada.

"Euroopa Liit on mõeldud töötama vabaturuna, aga kahjuks see ei toimi päris nii. Kaupade vabaliikumist nii nagu toimub USAs, Euroopas ei toimu. Meil on keelebarjäärid ja usaldusbarjäärid. Näiteks Hollandi ettevõtja tahab osta Eesti tooteid, aga ta ei saa seda teha, sest ta ei oska keelt. Inventory.com lahendab need barjäärid," alustas Agur oma ettekannet.

Inventory.com ehitab Euroopa Alibabat – lao-ja ostukeskkonda, millele kogutakse miljonid Euroopas loodud tehnikatooted koos jooniste, mõõtude, laoseisu ning tellimis-ja hinnainfoga. Tegemist on lahendusega, mis indekseerib ära kõik ladudes saadaval olevad tööstuskomponendid ja toob niimoodi ka väiksemate niššitoodete pakkujad nähtavale.

"Inventory.com sai tegelikult alguse Erplyst, mis on majandustarkvara. Meil on üle 100 000 kliendi ja ühel hetkel nägime, et osadel klientidel jäävad tooted laosse seisma ja käibekiirus on väike. Nii tekkiski mõte teha seisvad kaubad otsitavaks, nähtavaks ja ostetavaks üle kogu Euroopa. Umbes nii nagu Alibaba Hiinas ja Amazon USAs teeb," tutvustas Agur Inventory.com sündi. "Nii anname võimaluse näiteks väiketootjale Viljandist, kes toodab maailmatasemel hüdrosilindreid, aga pole seni oma toodetega jõudnud Euroopa turule. Meie platvorm pakub talle selle võimaluse, sest suudame toote nimetustest võtta välja parameetrid ja teha need google´le arusaadavaks. Ja teeme seda nii, et otsingutes tuleb see sama toode välja erinevate otsingusõnadega."

Aguri sõnul on Inventory.com suurimaks boonuseks see, et iga väikeettevõtja ei pea enam tegema endale e-poodi, mis tegelikult on raskesti leitav, aga samas kulukas.

"Toon ühe piltliku näite. Kui inimene tahab oma autot maha müüa, siis suure tõenäosusega paneb ta selle üles auto24-portaali, selle asemel, et enda autole kodulehekülg teha," lisas Agur lõpetuseks.

Inventory.com keskkonna loomise taga on lisaks Sander Sebastian Agurile ka majandustarkvara Erply asutaja Kristjan Hiiemaa ning Actualreports.com asutaja Tanel Tähepõld. Tallinna vanalinnas arenduskontorit pidavate noorte meeste eesmärgiks on vähem ega rohkem kui saada Euroopa Alibabaks.

Laadimine...Laadimine...