Ilmar Raagi "Kertu" jõuab Prantsuse kinolevisse

Ilmar Raagi mängufilm "Kertu" jõuab veebruari alguses Prantsuse kinolevisse.

Pilt: Scanpix

Ilmar Raagi "Kertu" jõuab Prantsuse kinolevisse

Ilmar Raagi mängufilm "Kertu" jõuab veebruari alguses Prantsuse kinolevisse.

Filmi esilinastus toimub 2. veebruaril kinos 7Parnassiens, kus filmiseansile eelneb Ilmar Raagi sissejuhatus. Kinodes on film alates 4. veebruarist.

Täispikk mängufilm "Kertu" on väikeses külaühiskonnas aset leidev draama, mis jutustab 30-aastasest Kertust, kes on kogu elu olnud oma isa võimu all ja keda kohalikud tasase iseloomu tõttu kohtlaseks peavad.

Filmi peaosades on näitlejad Ursula Ratasepp ja Mait Malmsten, tähtsamates kõrvalosades Peeter Tammearu, Külliki Saldre ning Leila Säälik.

Filmi tootja on produktsioonifirma Amrion OÜ, kelle mängufilmid 2007. aasta "Klass", 2008. aasta "Mina olin siin", 2010. aasta "Polli päevikud" ja tunamullune "Hella W" on olnud edukad nii festivalidel kui kinolevis. Filmi produtsent on Riina Sildos, operaator Kristjan-Jaak Nuudi, kunstnikud Jaagup Roomet ja Kristjan Suits ning kostüümikunstnik Anu Lensment.

Mängufilmi "Kertu" võtted toimusid peamiselt Saaremaal. Filmi eelarve oli ligi 500 000 eurot ja selle rahastamist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital ning erarahastajad.

Laadimine...Laadimine...