Ilus ilm meelitab Mustamäe parkmetsadesse hooletuid püromaane

"USS Security turvapatrull on mitmel korral pidanud avaliku ruumi ja tuleohutuse reegleid eiravaid püromaane korrale kutsuma ja paluma lõkkekohad likvideerida. Iga kord on õnnestunud asi kiiresti ja viisakalt kontrolli alla saada," rääkis Mustamäe linnaosavanem Lauri Laats. 

Ilus ilm meelitab Mustamäe parkmetsadesse hooletuid püromaane

Toimetaja: Sandra Lepik

"USS Security turvapatrull on mitmel korral pidanud avaliku ruumi ja tuleohutuse reegleid eiravaid püromaane korrale kutsuma ja paluma lõkkekohad likvideerida. Iga kord on õnnestunud asi kiiresti ja viisakalt kontrolli alla saada," rääkis Mustamäe linnaosavanem Lauri Laats. 

Soojade suveilmade saabudes on Mustamäe linnaosa parkides ja parkmetsades sagenenud sanktsioneerimata lõkete tegemise juhtumid, mis tekitavad tuleohtlikke olukordi. Metsatulekahjude ärahoidmiseks kutsub Mustamäe Linnaosa Valitsus elanikke koheselt teavitama mupot (tel.14410) ja politseid (tel. 112). 

Mustamäe Linnaosa Valitsus, mis on kuulus oma parkide ja parkmetsade rohkuse poolest, on ka varasematel aastatel pöördunud valvsate kodanike poole abipalvega jälgida suvel linnaosa parkides toimuvat ning teavitama politseid potentsiaalselt tuleohtlikest olukordadest. Tänu valvsatele kodanikele pole siiani midagi hirmsat juhtunud. Ka tänavu palub Mustamäe Linnaosa Valitsus elanike tähelepanelikku ja valvsat kaasabi linnaosa parkides potentsiaalsete tulekahjude ärahoidmisel.  

Lisaks tavapärastele meetmete sõlmis linnaosa valitsus turvafirmaga USS Security Eesti AS lepingu suvisel ajal Mustamäe parkide patrullimiseks ja avaliku korra hoidmiseks. Suve lõpuni patrullitakse kõiki Mustamäe linnaosa parke ja parkmetsasid seitse päeva nädalas – kaasa arvatud riigipühadel – õhtuti kell 20–23.

USS Security Eesti AS esitab iganädalaselt Mustamäe Linnaosa Valitsusele aruande. "Käesoleva nädala kokkuvõttest ilmneb, et soojad ilmad on meelitanud kaunitesse Mustamäe parkidesse mitte ainult viisakaid suvitajaid, vaid ka sanktsioneerimata kohtades lõkete tegijaid. Kõige rohkem tekitab muret metsikute lõkete tegemine ja reeglite vastane grillimiskohtade kasutamine Sütiste metsas," kommenteerib Laats.

"USS Security turvapatrull on mitmel korral pidanud avaliku ruumi ja tuleohutuse reegleid eiravaid püromaane korrale kutsuma ja paluma lõkkekohad likvideerida. Iga kord on õnnestunud asi kiiresti ja viisakalt kontrolli alla saada," lisas Laats.

Mustamäe Linnaosa Valitsus paneb linnaosa elanikele ja külalistele südamele, et nad järgiksid parkides ja parkmetsades puhates ise avaliku korra ja tuleohutuse reegleid ning hoiaksid silma peal ka potentsiaalsetel korrarikkujatel. Korra hoidmiseks ei pea alati ise sekkuma ja korrarikkujatega sõnasõtta astuma, piisab sellest, kui teatate rikkumisest. 

Mida teha siis, kui näete, kuidas inimesed teevad keset linnaparki lõket, aga patrulli parajasti läheduses pole? Kui pargis on turvamees, siis juhtige tema tähelepanu toimuvale. Kui näete korrarikkumist aga patrulli lähedal pole, siis helistage kindlasti kas MuPo ööpäevaringsele telefonile 14410 või politseisse 112.

Mustamäe Linnaosa Valitsus tänab kõiki tähelepanelikke ja valvsaid kodanikke, kes aitavad linnaosa parkides korda hoida, ja soovib kõigile linnaosa elanikele ja külalistele meeldivat ajaveetmist kaunites Mustamäe parkides ja metsades.

Laadimine...Laadimine...