Ilves on Hiiumaa taluniku karjast murdnud paarkümmend talle

Kolme nädalaga on ilves lambakasvataja Mihkel Leivalti Arukülas asuvast lambakarjast murdnud paarkümmend talle.

Pilt: Scanpix

Ilves on Hiiumaa taluniku karjast murdnud paarkümmend talle (1)

Kolme nädalaga on ilves lambakasvataja Mihkel Leivalti Arukülas asuvast lambakarjast murdnud paarkümmend talle.

Kiskja rünnakut saab tuvastada vaid juhul, kui ohvrist mingid jäljed maha jäävad, seepärast on praeguseks ametlikult kinnitatud vaid viie talle ilvese ohvriks langemine,kirjutab Hiiu Leht.

Kuna lambad poegivad karjamaal ja talledel pole veel kõrvamärgiseid, on taluniku sõnul ilvese saagiks tegelikult langenud paarkümmend talle. "Minu jaoks on juba praegu täielik sõjaolukord ja see asi läheb veel hullemaks," ütles ligi viiesajapealist lambakarja pidav Leivalt.

Leivalt sai küll tänu keskkonnaameti sekkumisele jahihooaja väliselt kuni juuli keskpaigani kehtiva ühe ilvese laskmise loa. "Minu eesmärk ei ole lihtsalt ilvest küttida, vaid kätte saada see loom, kes karjamaal jahtimas käib ja kaitsta sellega oma vara," selgitas ta.

Keskkonnaagentuuri peaspetsialisti Peep Männili sõnul oli möödunud aastal Hiiumaal üks hundipesakond, neli küttisid jahimehed ära ja üks jäi auto alla. Kütitute hulgas oli ka karja juhtemane ehk siis eelmisel suvel sündinud kutsikate ema.

Ilvese arvukuse kohta on Männili sõnul andmed puudulikud. "Kokku edastati teateid vaid kahest jahipiirkonnast, saarel on neid kokku üheksa, kolm ilvesevaatlust kogu eelnenud talve kohta," märkis ta.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...