Imbi Paju pälvis sõnajulguse missiooniauhinna

Paju pälvis sõnajulguse missiooniauhinna julguse eest kasutada sõna jõudu Eesti riikliku iseseisvuse, demokraatlike väärtuste ja ajaloolise tõe eest seismisel.

Pilt: Scanpix

Imbi Paju pälvis sõnajulguse missiooniauhinna (1)

Toimetaja: Merje Aus

Paju pälvis sõnajulguse missiooniauhinna julguse eest kasutada sõna jõudu Eesti riikliku iseseisvuse, demokraatlike väärtuste ja ajaloolise tõe eest seismisel.

Kirjanik ja filmirežissöör Imbi pälvis Arnold ja Heli Susi nimelise sõnajulguse missiooniauhinna, vahendas BNS justiitsministeeriumit.

"Sõnajulguse missioonipreemia ei ole mitte niivõrd kirjandusliku kvaliteedi tunnustus, see on tunnustus julguse eest armastada Eestit, Eesti vabadust ja tõde. Ja pühendumise eest võtta see oma kirjandusliku tegevuse missiooniks. Ja olla selles missioonis nii edukas, et avada uksi paljudele maailma rahvastele," ütles justiitsminister Urmas Reinsalu auhinda üle andes.

"Iga inimese teo taga on lugu, mis lähemal vaatlusel on seotud meie kollektiivse alateadvusega, eluga, elulugudega, saavutustega ja ühiskonna vastuoludega. Selleks et seda kõike selgemalt näha, tajuda teatud inimeste mõju meis ja meie tegudes, peab hoidma neid lugusid pidevalt silme ees, eriti nüüd, kui maailm jälle kõigub," sõnas tunnustuse saaja Imbi Paju.

Arnold ja Heli Susi nimeline sõnajulguse missiooniauhind anti üle Arnold Susi 123. sünniaastapäeval. Auhind koosneb rahalisest preemiast ja klaastaiesest. Preemia suurus on seotud aastaarvuga, seega on 2019. aasta preemia 2019 eurot.

Arnold Susi oli Vabadussõja vabatahtlik, Eesti riigi ülesehitaja, õigusteadlane, ühiskonnategelane, Otto Tiefi valitsuse haridusminister, poliitvang ja memuarist. Heli Susi on Arnold Susi tütar, tõlkija, toimetaja, õpetaja, isa mälestuste jäädvustaja.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...